Створення та опрацювання баз даних засобами MS Excel
Табличний процесор Excel можна використовувати не тільки для розв'язання обчислювальных задач, але і для ведення нескладних баз даних. Справа в тому, що Excel надає у розпорядження користувача великий набір команд, які дозволяють виконувати операції зі списками. При цьому під списком мається на увазі послідовність рядків, яка містять в однакових стовпчиках подібні за типом дані. Фактично дані, розташовані в стовпчиках і рядках робочого листа, опрацьовуються як набір полів, що утворять записи, тому список може розглядатися як база даних.
Щоб скористатися можливостями Excel для опрацювання баз даних (БД), потрібно просто створити відповідний фрагмент таблиці на робочому листі, а потім виділити одну з комірок і вибрати одну з команд опрацювання списків у підменю пункту головного меню Данные ( див. рис. 8.8).
Рисунок 8.8 - Підменю команд для роботи з базою даних
Excel автоматично визначає й опрацьовує весь список відповідно до обраної команди. В разі виникнення труднощів при визначенні списку з’явиться вікно, в якому Excel запропонує виконання певних дій для уточнення, які саме дані слід вважати заголовками стовпчиків.
При звертанні до команди Форма Excel читає дані і створює діалогове вікно форми даних, що дозволяє легко переглядати, змінювати, добавляти і видаляти записи зі списку або бази даних, а також відшукувати конкретні записи по введеному користувачем критерію. У цьому вікні вказані заголовки всіх полів бази даних і є вікна для введення або редагування значень цих полів для поточного запису, а також кнопки, за допомогою яких виконуються ті чи інші дії. Коли користувач вводить або змінює дані в полях цього вікна, Excel змінює вміст відповідних комірок у списку.
При використанні форми даних в кожний конкретний момент часу відображається тільки один запис (номер поточного запису відображається у верхній правій частині діалогового вікна). Для переходу до іншого запису використовуються кнопки Назад (попередній запис) або Далее (наступний запис). Крім того, для вказаних цілей можна скористатися полосою прокрутки.
Для створення нового запису досить клацнути на кнопці Добавить – в вікні форми зникнуть значення всіх полів, у верхній правій частині вікна з’явиться надпис Новая запись. Далі слід по черзі переходити від одного вікна введення до іншого і вводити потрібні значення полів. Для закінчення введення запису досить натиснути Enter або клацнути по кнопці Далее.
Для видалення поточного запису слід клацнути мишкою по кнопці Удалить та підтвердити свій намір у відповідь на запит, що з’явиться.
Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 967;