Призначення та особливості електронних таблиць
Дніпродзержинський державний технічний університет
І.К. Карімов
Інформатика та програмування
( частина 2 )
О п о р н и й к о н с п е к т л е к ц і й
для студентів напряму 6.040203 “Фізика”
Затверджено редакційно - видавничою
Секцією науково-методичної ради ДДТУ
15.11.2012 р., протокол № 2
Дніпродзержинськ
Розповсюдження і тиражування без офіційного дозволу Дніпродзержинського державного технічного університету заборонено.
Інформатика та програмування (частина 2). Опорний конспект лекцій для студентів напряму 6.040203 “Фізика”/ Укладач I.К. Карiмов - Днiпродзержинськ: ДДТУ, 2012.- 79 с.
Укладач Карiмов I.К., канд. фiз.-мат. наук, доцент
Відповідальний за випуск
Авраменко В.І., зам. зав. кафедрою ІКТ, к.т.н, доцент
Рецензент Кармазіна В.В., к. ф.-м. н., доцент
( Дніпродзержинський технічний університет )
Затверджено на засіданні кафедри інформатики та комп’ютерних технологій ( протокол № 10 від 2.11.2012 р. ).
Наведений стислий виклад теоретичного матеріалу відповідно до програми дисципліни ”Інформатика та програмування” для студентів напряму 6.040203 “Фізика” в обсязі другого модуля (семестру).
Розділ 3
Інформаційні технології на основі MS OFFICe
Тема 8. Табличний процесор MS Excel
Призначення та особливості електронних таблиць
Електронні таблиці або табличні процесори — це спеціальні пакети програм, призначені для опрацювання інформації, поданої у виді таблиць. При цьому частина клітин таблиці містить вихідну або первинну інформацію, а інша частина — похідну інформацію, одержувану шляхом виконання деяких операцій над первинною інформацією. Одна з найбільше привабливих властивостей електронних таблиць полягає в тому, що будь-яка зміна первинної інформації призводить до автоматичного оновлення похідної інформації. Це дуже зручно при розв'язанні задач моделювання, у яких шукаються відповіді на питання типу “ що буде, якщо... ”. Більшість табличних процесорів мають також засоби створення графіків і діаграм, великий набір стандартних функцій (математичних, статистичних і інших); дають можливість створювати й експлуатувати невеликі бази даних.
Перша електронна таблиця VisiCalk була створена 1979 року для найпростіших табличних розрахунків. Потім на її основі була створена досить потужна на той час електронна таблиця SuperCalk. Відтоді різними фірмами було випущено чимало подібного роду програмних продуктів. На початку 90-х років в Україні дуже популярною була програма Lotus 1-2-3. На сьогодні найбільш поширені табличні процесори сімейства MS Excel. Перша версія даного продукту була розроблена фірмою Microsoft у 1985 році.
Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 943;