Глава 1. Договір купівлі-продажу. влади у сфері стандартизації, видані ним каталоги та реєстри загальнодержавного застосування;
влади у сфері стандартизації, видані ним каталоги та реєстри загальнодержавного застосування;
— стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті чи схвалені іншими суб'єктами, що займаються стандартизацією.
Стандарти мають відповідати потребам ринку, сприяти розвитку вільної торгівлі, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції та бути викладені таким чином, щоб їх неможливо було використовувати з метою введення в оману споживачів продукції, якої стосується стандарт, чи надавати перевагу виробнику продукції або продукції залежно від місця її виготовлення.
Об'єкт стандартизації може бути об'єктом інтелектуальної чи промислової власності, якщо розробник стандарту в установленому законодавством порядку отримав дозвіл у власника прав на цей об'єкт.
Центральний орган виконавчої влади у сфері стандартизації з урахуванням суспільної потреби у стандартах, державних пріоритетів, пропозицій технічних комітетів стандартизації та інших суб'єктів стандартизації щороку формує програму робіт зі стандартизації (далі — програма), що містить перелік національних стандартів, прийнятих до розроблення. Програма публікується один раз на шість місяців в офіційному виданні центрального органу виконавчої влади у сфері стандартизації та розміщується в інформаційних мережах.
Національні стандарти розробляються технічними комітетами стандартизації, а в разі їх відсутності — інщими суб'єктами стандартизації, що мають для цього відповідний науково-технічний потенціал.
Якщо у договорі вимоги до якості товару не визначаються, але продавець при укладенні договору купівлі-продажу був повідомлений покупцем про конкретну мету придбання товару, продавець має передати покупцеві товар, придатний для використання відповідно до цієї мети (ч. 2 ст. 673 ЦК України). Зазначена норма захищає права покупця. Мета договору може бути повідомлена продавцю у ході переговорів чи іншим шляхом. При цьому зазначена мета має бути відома продавцю до підписання договору.
Останнім часом набула розповсюдження торгівля за описами чи зразками. Зразок товару — це виріб, споживчі характеристики якості якого відповідають вимогам товару, що передається. Опис товарів — це перелік споживчих характеристик, які повинен мати товар. ЦК України встановлює зобов'язання продавця у разі продажу товару за зразком та (або) за описом передати покупцеві товар, Що відповідає зразку та (або) опису.
Розділ І. ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО ...
Якщо законом встановлено вимоги щодо якості товару, продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, що відповідає цим вимогам. Продавець і покупець можуть домовитися про передання товару підвищеної якості порівняно з вимогами, встановленими законом.
Відповідність товару вимогам законодавства підтверджується способом та в порядку, встановлених законом та іншими нормативно-правовими актами.
Стаття 675 ЦК України передбачає, що товар, який продавець передає або зобов'язаний передати покупцеві, має відповідати вимогам щодо його якості в момент передання покупцеві, якщо інший момент визначення відповідності товару цим вимогам не встановлено договором купівлі-продажу.
Договором або законом може бути встановлений строк, протягом якого продавець гарантує якість товару (гарантійний строк).
Гарантія якості товару поширюється на всі комплектуючі вироби, якщо інше не встановлено договором.
Гарантійний термін експлуатації — це термін, протягом якого гарантується використання товару за призначенням, у тому числі комплектуючих виробів та складових частин, за умови дотримання споживачем правил користування і протягом якого виробник (продавець, виконавець) виконує гарантійні зобов'язання.
Кабінет Міністрів України постановою «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» від 11 квітня 2002 р. № 506 визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, до якого входять: апаратура радіоелектронна побутова; машини та прилади електропобутові; машини та прилади для механізації робіт у побуті; побутові прилади електронної техніки, у тому числі обчислювальна техніка; засоби зв'язку; прилади складної механіки, у тому числі годинники та секундоміри; музичні інструменти, у тому числі електромузичні; складні комплектуючі вироби, на які видається окрема гарантія; транспортні засоби і номерні агрегати; продукція виробнично-технічного призначення, що може бути використана у побуті; товари медичного призначення; товари для заняття фізичною культурою, спортом і туризмом; зброя спортивна вогнепальна, газова, пневмогазова, пружинна, пневматична; засоби вимірювальної техніки побутового призначення.
Відповідно до ст. 676 ЦК України обчислення гарантійного строку починається з моменту передання товару покупцеві, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу.
Глава 1. Договір купівлі-продажу
Гарантійний строк на комплектуючий виріб дорівнює гарантійному строку на основний виріб і починає спливати одночасно з ним.
Він може бути продовжений на час, протягом якого покупець не міг використовувати товар у зв'язку з обставинами, що залежать від продавця, до усунення їх продавцем, а також на час, протягом якого товар не міг використовуватись у зв'язку з виявленими у ньому недоліками, за умови повідомлення про це продавця в порядку, встановленому ст. 688 ЦК України.
У разі заміни товару (комплектуючого виробу) неналежної якості на товар (комплектуючий виріб), що відповідає умовам договору купівлі-продажу, гарантійний строк на нього починає спливати з моменту заміни.
Законом або іншими нормативно-правовими актами може бути встановлений строк, зі спливом якого товар вважається непридатним для використання за призначенням (строк придатності) (ст. 677 ЦК України).
Строк придатності товару не може бути змінений за погодженням сторін у договорі.
Строк придатності товару визначається періодом часу, що обчислюється з дня його виготовлення і протягом якого товар є придатним для використання, або терміном (датою), до настання якого товар є придатним для використання.
Продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, на який встановлено строк придатності, з таким розрахунком, щоб він міг бути використаний за призначенням до спливу цього строку.
Покупець, якому переданий товар неналежної якості, відповідно до ст. 678 ЦК України має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:
1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
У разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов'язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, що виявлялися неодноразово чи з'явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором:
1) відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару.
Якщо продавець товару неналежної якості не є його виготовлювачем, вимоги щодо заміни, безоплатного усунення недоліків товару і відшкодування збитків можуть бути пред'явлені до продавця
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 659;