Оформлення виплати зарплати
На підставі документа „Зарплата до виплати організації” вводяться документи видачі зарплати. Якщо виплата здійснюється через банк, послідовність заповнення документів має бути такою:
1. Уведення відомостей про банківські картки працівників здійснюється документом „Введення відомостей про банківські карточки працівників” (меню „Зарплата” – „Виплата зарплати через банк”). Документ дозволяє реєструвати параметри банківських карток (банк, номер картки й дату, до якої картка дійсна). Проводки документ не формує. Його призначено для того, щоб ввести інформацію про те, через який банк працівником отримуються кошти.
2. Кнопкою „На підставі” документа „Зарплата до виплати організації” вводиться документ „Платіжне доручення вихідне”. Після проведення документ сформує в бухгалтерському обліку проводки.
3. Третім кроком буде перерахування податків та внесків до фондів. Для автоматичного перерахування податків та внесків з виплати зарплати можна скористатися обробкою „Формування платіжних документів по внесках у фонди” (документ „Зарплата до виплати організації” – кнопка „Перейти”).
При виплаті зарплати через касу необхідно на підставі документа „Зарплата до виплати організації” ввести документ „Видатковий касовий ордер” з видом операції „Виплата заробітної плати по відомостях”. Документ сформує бухгалтерські проводки.
Основна звітність за розділом „Облік зарплати”
1. „Оборотно-сальдова відомість по рахунку” – зазначається рахунок 661 „Розрахунки по заробітній платі. Звіт використовується для отримання залишків та оборотів по вибраному рахунку.
2. Звіт „Аналіз рахунка” – у настройках слід зазначити рахунок 661 „Розрахунки по заробітній платі”. Звіт виводить початкове та кінцеве сальдо на рахунку обліку, а також обороти в кореспонденції з рахунками.
3. „Розрахункові листки” (меню „Зарплата” – „Розрахункові листки”).
4. „Структура заборгованості організації” – звіт надає можливість отримати інформацію про зміну накопиченої заборгованості перед працівниками організацій за вказаний у звіті період.
5. „Аналіз витрат на оплату праці” – звіт призначено для отримання відомостей про оплату праці та відрахування на соціальні потреби.
6. „Типова форма П6” – звіт формує типову форму № П-6 „Розрахунково-платіжна відомість” щодо кожного працівника.
7. „Типова форма П7” – звіт формує типову форму № П-7 „Розрахунково-платіжна відомість” щодо всіх працівників.
8. „Розрахункова відомість” - звіт формує початковий залишок, обороти за всіма видами розрахунку та кінцеве сальдо в розрізі працівників та підрозділів. За допомогою сортування у ньому можна виділити пенсіонерів та інвалідів.
9. „Зведення відрахувань у фонди” – звіт формує в розрізі працівників підрозділів та періодів відрахування до фондів.
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 1196;