Тема 7. Тематичні карти в комплексних регіональних атласах.
Атлас — тематична, детально опрацьована збірка карт, ілюстрацій, таблиць (атлас географічний, історичний, анатомічний).
Родоначальником складання атласів вважається давньогрецький учений Клавдій Птолемей.
Термін «атлас» запровадив картограф Герард Меркатор на честь Атласа — міфічного короля Лівії, що виготовив небесний глобус.
Атласом—називають систематизоване зібрання географічних карт, виконаних за єдиною програмою як цілісний твір. Атлас включає в себе систему карт, органічно ув'язаних між собою. Основними особливостями атласів є наступні: 1) цілісність, яка визначається повнотою та внутрішньою єдністю карт; 2) внутрішня єдність, яка розуміється як взаємопов'язаність, узгодженість та зручність співставлення карт.
Атласи вміщують: окрім карт, таблиці, тексти, фото, описи, профілі, малюнки, довідково-статистичні дані.
Певне групування карт в атласі та послідовність розділів за певною темою, розміщення легенди, тексту, пояснювальних таблиць та інших зображень, інших складових частин називається структурою атласу.
Багатство видів і типів атласів потребує їх класифікації. Атласи групують за:
- територіальним охопленням: атласи світу (всесвітні), атласи окремих материків та їх частин, атласи окремих держав, регіональні атласи (частин країн, окремих областей, провінцій, штатів, районів), атласи міст; аналогічний поділ атласів для акваторій (атласи океанів, океанічних басейнів, морів тощо);
- тематикою: загальногеографічні, фізико-географічні (вузько галузеві, комплексні галузеві, комплексні), загальні комплексні;
- призначенням: навчальні, навчально-довідкові, науково-довідкові, туристичні, дорожні, військові, краєзнавчі;
- величиною (форматом): великі, середні, малі (кишенькові).
Дата добавления: 2015-07-24; просмотров: 774;