Загальні вказівки по розрахунку з’єднань

9.3.1 Зусилля, яке діє на з’єднання (в’язь, деталь кріплення, проміжну дерев’яну деталь) не повинно перевищувати розрахункової несучої здатності з’єднання (в’язі, деталі кріплення, проміжної дерев’яної деталі).

9.3.2 Слід враховувати, що в з’єднаннях з парними, симетрично розташованими, однотипними деталями кріплення, ці деталі можуть працювати несумісно. В розрахунках з’єднань можлива несумісність роботи деталей кріплення враховується відповідним коефіцієнтом умови роботи.

9.3.3 Якщо в з’єднанні використовуються різні типи деталей кріплення, характер їхньої сумісної роботи встановлюється випробуванням з’єднань.

9.3.4 При знакозмінному зусиллі в елементі окремі деталі кріплення розраховуються так:

– для сприйняття зусилля розтягу на ;

– для сприйняття зусилля стиску на .

9.3.5 Якщо у вузлах передаються від одного елемента на інший зусилля під кутом до волокон (рис. 9.1), то необхідно враховувати можливість розколювання деревини, викликана складовою зусилля розтягу , перпендикулярної до напрямку волокон.

а) б)

а – робота деревини на розколювання; б – двозсувні з’єднання

Рисунок 9.1 – Передача з’єднанням зусилля під кутом

Для перевірки можливості розколювання повинна виконуватись умова міцності

, , (9.1)

при

, (9.2)

де Rv,90,d – розрахункова несуча здатність розколюванню.

9.3.6 Несуча здатність однорядного кріплення на одній площині зсуву визначається за формулою

, (9.3)

де: – несуча здатність одного кріплення на одній площині зсуву;

– кількість кріплень в ряду.

9.3.7 Несуча здатність одного кріплення на одній площині зсуву в залежності від виду кріплення знаходиться як мінімальне з наступних умов:

9.3.8 Вважається, що в багатозсувних з’єднаннях (на рис. 9.1, б двозсувне з’єднання) на піддатливих в’язях зусилля в елементах розподіляються рівномірно між площинами зсуву і усіма деталями кріплення.

9.3.9 Розрахункова несуча здатність з’єднання на піддатливих в’язях Rd зростає пропорційно кількості площин зсуву nv в з’єднанні і кількості рядів кріплень в елементах, що з’єднуються,

. (9.7)

9.3.10 У вузлових з’єднаннях необхідно перевіряти, щоб складова розрахункового зусилля, яка діє в елементі паралельно ряду Ft,d (див. рис. 9.1, б), не перевершувала несучу здатність визначену за формулою (9.3).

9.3.11 При одночасній дії в деревині в зоні з’єднання напружень вздовж, поперек волокон і сколювання слід враховувати можливість руйнування деревини від складного напруженого стану.

9.3.12 За відсутність методики розрахунку нових видів з’єднань дозволяється визначати їхню несучу здатність і деформативність на підставі випробувань згідно чинних державних стандартів.








Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 666;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.