Основні терміни та визначення

Відповідно до закону України «Про застосування реєстраторів роз­рахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та по­слуг» реєстратор розрахункових операцій, або (РРО) — це пристрій або програмно-технічнічний комплекс, в якому реалізовано фіскальні функції і який призначено для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Реєстратори розрахункових операцій застосо­вуються фізичними особами — суб'єктами підприємницької діяль­ності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, інши­ми відокремленими підрозділами) (далі — суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

 

Фіскальні функції здатність реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Розрахункова операція приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Фіскальна пам'ять запам'ятовуючий пристрій у складі реєстратора розрахункових операцій, призначений для одноразового занесення, зберігання і багаторазового зчитування підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, яку неможливо змінити або знищити без пошкодження самого пристрою.

 

 

 


Електронний контрольно-касовий апарат (ЕККА) - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів.

Електронний контрольно-касовий реєстратор (ЕККР) - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг), найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів;

Комп'ютерно-касова система (ККС)– це реєстратор розрахункових операцій, виконаний із застосуванням комп'ютерних засобів, який додатково виконує технологічні операції, визначені сферою його застосування, і забезпечує друкування розрахункових та інших звітних документів.

Електронний таксометр (ЕТ) - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів.

Автомат з продажу товарів (послуг) – це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.

На території України діє Державний реєстр РРО (перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій та їх модифікацій, які відповіда­ють вимогам нормативних актів України, сертифіковані у державній системі сертифікації на відповідність вимогам діючих державних стан­дартів і дозволені для застосування у сфері, визначеній ЗУ), метою яко­го є забезпечення реалізації та використання лише тих реєстраторів вітчизняного та іноземного виробництва, які відповідають вимогам нормативних актів України, сертифіковані в державній системі сер­тифікації на відповідність вимогам чинних державних стандартів і доз­волені до застосування.

Державний реєстр дає змогу за допомогою технічних засобів елек­тронної касової техніки впровадити дієвий державний контроль за фінансово-господарською діяльністю СПД всіх форм власності. Ре­алізація та реєстрація РРО, не включених до Державного реєстру, за­боронена. В Україні забороняється також експлуатація моделі ЕККА, термін використання якої, встановлений Державним реєстром, закінчився.

 


Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА)

 

 


Режими роботи ЕККА:

роботи касира (основний);

виведення оперативних звітів;

виведення оперативних звітів з обнулінням (в кінці зміни);

програмування;

тестування.

Операції в режимі роботи касира (касові операції) - реєстрація оплати готівкою, в кредит, чеком і комбінованої опла­ти з обчисленням здачі;
- роздільний облік даних по товарах (послугах) за кодами;
- друкування чеків і контрольної стрічки в єдиному робочому режимі;
- обчислення податків;
- продажі з множенням на кількість і дробову кількість товару;
- обчислення відсоткових і абсолютних знижок або надбавок на то­вар та проміжну суму;
- виправлення помилки касира до виведення інформації на друк;
- відміна помилкової операції до закриття чека
- службове внесення /вилучення грошей із каси;
- облік грошових сум;

Контрольна стрічка – це документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій, який містить копії надрукованих цим реєстратором розрахункових документів. Вона призначена для контролю за всіма контрольно-касовими операціями. По контрольній стрічці можна перевірити виданий чек. Для цього потрібно знайти його порядковий номер на контрольній стрічці і звірити реквізити.

Крім того, при розбіжності фактичної суми виручки з сумою свідчень по грошових лічильниках правильну виручку можна визначити шляхом складання сум, надрукованих на контрольній стрічці. Без контрольної стрічки апарат не працює. Надруковані контрольні стрічки зберігаються 3 роки.

Режими виведення звітів

Для ведення обліку різних грошових операцій, сум проданих то­варів, податків, залишків товарів, ЕККА видають звітні документи на чековій стрічці. До звітних документів належать основні, такі, як:

Ø звіт X

Ø звіт Z

Звіт X — це документ установленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, про­ведених з його застосуванням.

Звіт Z — це документ установленої форми, надрукований реєстрато­ром розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час дру­кування якого інформація заноситься до фіскальної пам'яті. Звіт Z от­римують обов'язково в кінці кожного робочого дня. Звіт Z на відміну від звіту X після вказаного фіксального номера друкує інформацію «обнулено», а також номер фіскального звіту, кількість груп ПДВ, дату, час друкування даного звіту.

Щоденно після закінчення робочого дня матеріально відповідальна особа складає денний звіт (Z-звіт) із обнулениям інформації в опера­тивній пам'яті і занесенням її до фіскальної пам'яті. Якщо в Z-звіті не відображається інформація за операціями «Службове внесення» або «Службове видання» сум готівки, то перед виконанням Z-звіту без обнуления потрібно виконати щоденний звіт (Х-звіт).

Звіт X отримують на початок робочого дня, який показує за всіма параметрами нулі, бо оперативна пам'ять була обнулена напередодні з його кінця першої та початку другої зміни або в кінці робочого дня.

Звіти X та Z складаються зі шести основних звітів:

1-й звіт — товарів. Вміщує назву товару, який був проданий, номер коду вказує суму проданого товару, його кількість та загальну суму про­даних товарів.

П-й звіт — відділів — вказує, в яких відділах продавався товар, суму виторгу кожному відділу та загальну суму проданих товарів.

III звіт — за групами товарів — вказує номери груп товарів, до яких проданий товар суми виторгу по групах товарів, та загальну суму проданих товарів.

IV — звіт — за податками — вказує загальну суму, яка підлягає опо­даткуванню, групу податку, розмір податку у Іо та сумі, а також оподат­ковану суму.

У-й звіт — операторів — вміщує дані по кожному оператору, які пра­цювали протягом робочого дня, а саме: номер оператора, кількість по­купок, суму проданих товарів кожним оператором, загальну суму; суму готівкою, за чеком та в кредит; суму службового внесення та повернен­ня, кількість та суму анульованих покупок у межах незакінченого чека.

УІ-й звіт — загальний — містить дані про кількість чеків, суму ви­торгу, суми готівкою, за чеком та в кредит загальну суму, кількість та су­му службових внесень і виведень, суму та кількість анульованих у межах незакінченого чека, номер останнього чека, ідентифікаційний номер та його літерний код; реєстраційний номер ЕККА, дату та час видачі звіту.

 

Режим програмування дозволяє забезпечити програмування - … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … ;
- … .

 

Виконання цих дій доцільно виконувати за допомогою представника центру сервісного обслуговування.

Центр сервісного обслуговування (ЦСО) – це суб'єкт підприємницької діяльності, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 906;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.