Узагальнення результатів аудиту, підготовка аудиторського звіту та його оприлюднення.
Під час четвертого етапу – звітування про результати аудиту – складається аудиторський звіт із висновками про дотримання законодавства і забезпечення ефективності фінансово-господарської діяльності об'єкта аудиту та обґрунтовані рекомендації щодо її удосконалення (табл.).
Структура звіту про результати проведення ДФА діяльності суб’єктів господарювання державного сектору
Назва розділу | Зміст розділу |
Вступ | Наводиться інформація про об'єкт аудиту та обґрунтовувати причини проведення аудиту |
Результати аудиторських процедур і висновки | Включає висновки про дотримання законодавства і забезпечення ефективності фінансово-господарської діяльності об'єкта аудиту. Крім цього, розділ має містити: - результати дослідження фінансово-господарської діяльності об'єкта аудиту, чинників, які негативно впливають на діяльність об'єкта аудиту, із конкретними прикладами недоліків і порушень; - оцінку стану внутрішнього контролю; - висновки за результатами аудиту з визначенням впливу порушень і недоліків на розміри платежів до бюджетів і державних фондів, фінансові результати об'єкта аудиту, розмір прибутку та величину активів; - оцінку ефективності управління майном, досягнення суб'єктами господарювання визначених цілей і завдань за визначеними критеріями, за якими проведена перевірка факторів ризику; - зміни, що відбулися з моменту останнього аудиту, де відображаються організаційні, виробничі та інші зміни в діяльності об'єкта аудиту, що відбулися з часу попереднього аудиту та їх вплив на результати діяльності, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності |
Рекомендації | Викладаються обґрунтовані пропозиції, реалізація яких є необхідною умовою для якісних змін в управлінні об'єктом аудиту |
Додатки | Робочі матеріали, які підтверджують встановлені факти, табличні дані, сформовані аудитором на стадії здійснення оцінки досягнутих об'єктом аудиту результатів |
Висновки групуються в аудиторському звіті виходячи з істотності їх впливу на фінансово-господарську діяльність об'єкта аудиту за двома напрямами:
1) зовнішнім – незалежним від об'єкта аудиту, зокрема щодо достатності нормативно-правового забезпечення його діяльності, рівня її регламентації органом управління об'єкта аудиту;
2) внутрішнім – з огляду на те, як прийняття рішень або бездіяльність посадових осіб об'єкта аудиту вплинуло на організацію внутрішнього контролю.
Рекомендації, викладені в аудиторському звіті, повинні:
· ґрунтуватися на результатах роботи, фактах, висновках;
· зосереджувати увагу на тому, що треба змінити;
· залишити на розсуд об'єкта аудиту способи проведення змін;
· бути достатньо детальними і реальними для впровадження.
Інформація, подана в аудиторському звіту має бути зрозумілою та конструктивною, речення – короткими та чіткими. При посиланні на документи, статистичні, бухгалтерські, аналітичні дані у тексті аудиторського звіту мають бути зазначено джерела інформації.
Аудиторський звіт підлягає розгляду за участю керівництва об'єкта аудиту. Строк такого розгляду не повинен перевищувати 5 робочих днів.
За наявності зауважень і пропозицій посадових осіб об'єкта аудиту до аудиторського звіту, що не були враховані під час розгляду, вони оформлюються у вигляді протоколу розбіжностей, форма якого наведена нижче.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 684;