Особистий дохід та дохід кінцевого використання
Особистий дохід (ОД) – це дохід, отриманий власниками економічних ресурсів до сплати індивідуальних податків.
ОД = НД- ВСС-ППК-НПК+ТП (2.23), де:
НД – національний дохід;
ВСС – внески на соціальне страхування. Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
ППК – податок на прибуток корпорацій;
НПК – нерозподілений прибуток корпорацій (загальний прибуток корпорацій – податок на прибуток корпорацій – дивіденди);
ТП – трансфертні платежі.
Дохід кінцевого використання (ДКВ) - це частина особистого доходу, яка залишається в розпорядженні домашніх господарств після сплати індивідуальних податків та використовується ними на споживання й заощадження.
ДКВ = ОД-(ПДФО+ПМ+ПС) (2.24), де:
ОД – особистий дохід;
ПДФО – податок на доходи фізичних осіб;
ПМ – податок на майно;
ПС – податок на спадщину.
ДКВ = СВ+З (2.25), де:
СВ – споживчі витрати домашніх господарств;
З – заощадження.
ВИСНОВКИ
1. Система національних рахунків (СНР) – це система взаємопов’язаних статистичних показників, які відображають найважливіші аспекти економічної діяльності країни щодо виробництва і споживання продукції, розподілу й перерозподілу доходів та формування національного багатства. СНР – це міжнародний стандарт оцінки основних економічних показників країни.
2. Основними показниками національних рахунків є валовий внутрішній продукт, валовий національний продукт, чистий внутрішній продукт, національний дохід, особистий дохід та дохід кінцевого використання.
3. Номінальний ВВП – це загальний обсяг виробництва, який обчислюється в поточних ринкових цінах, тобто в цінах, які склалися на момент його розрахунку (на даний момент). На його величину впливає динаміка обсягу виробництва та динаміка рівня цін.
4. Реальний ВВП – це загальний обсяг виробництва, який обчислюється в постійних цінах, тобто в цінах року, який приймається за базовий. Він точніше показує динаміку фізичного обсягу виготовленого продукту тому, що не враховує зміну рівня цін. На величину реального ВВП впливає лише зміна обсягів виробництва.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 6542;