Облік ТЗВ
Методрекомендаціями № 2 (п. 5.5, 5.6) передбачено два способи розподілу ТЗВ:
• спосіб 1. Сума ТЗВ включається до первісної вартості конкретних найменувань, груп, видів запасів при їх оприбуткуванні. Цей спосіб доцільно застосовувати, якщо можна достовірно визначити суми ТЗВ, що відносяться безпосередньо до певних запасів (наприклад, на підприємстві автомобіль А перевозить запаси номенклатури А, отже, витрати на їх доставку можна розподілити шляхом ділення суми таких витрат на кількість перевезених запасів);
• спосіб 2. Застосовується, якщо ТЗВ пов'язані з доставкою кількох найменувань, груп, видів запасів. При цьому їх сума може накопичуватися за окремими групами запасів на окремому субрахунку. Потім ця сума щомісяця розподіляється між залишком запасів на кінець місяця і запасами, що вибули за цей місяць:
ТЗВ (на запаси, що вибули) =
= Середній % ТЗВ х х Вартість запасів, що вибули.
Середній % ТЗВ = = (ТЗВ (на початок місяця) + ТЗВ за місяць) :
; (Вартість запасів на початок місяця + + Вартість запасів, що надійшли за місяць).
У податковому обліку транспортні витрати включаються до собівартості придбаних запасів, а потім при реалізації та списанні з балансу в бухгалтерському обліку відносяться до складу витрат, пов'язаних з отриманням доходу звітного періоду (п. 138.4, 138.6 Г1К).
Спосіб розподілу ТЗВ підприємство вибирає самостійно виходячи зі специфіки своєї діяльності. Вибраний спосіб фіксується в наказі про облікову політику.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 660;