Лекція № 4. ОПЕРАЦІЙНІ СИСТЕМИ У МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ КЛАСУ WINDOWS.
1. Види інформаційних технологій.
1.1 .Системні програми - призначені для управління пристроями комп'ютера та обчислювальними процесами. їх поділяють на такі групи:
1.1.1. Операційні системи (-MS-DOS, Windows, Unix) – необхідний компонент будь-якого комп'ютера. ОС- це сукупність програм, які призначені для керування ресурсами комп'ютера й обчислювальними процесами, а також для організації взаємодії користувача з апаратурою.
1.1.2. Програмн-оболонки – забезпечують зручний спосіб спілкування з комп'ютером (Norton Commander, FAR).
1.1.3. Утиліти – допоміжні програми, призначені для обслуговування дисків, резервування, захисту від вірусів тощо.
1.2. Прикладні програми призначені для використання комп'ютера для розв'язання задач певного типу.
1.3.Інструментальні системи - для створення нових програм, мови програмування.
2. Особливості Windows.
ОС бере на себе функції керування обчислювальними процесами і ресурсами комп'ютера: дисками, пам'яттю, мишею, принтером тощо. ОС- це «посередник» між комп'ютером і користувачем. Інтерфейс Windows називають графічним інтерфейсом - він використовує графічні можливості монітора. Всі команди видаються операційній системі шляхом простих маніпуляцій з вікнами, кнопками, меню, списками, тощо.
Windows забезпечує узгодження ПК з периферійними пристроями і з програмним забезпеченням.
Програма, що працює під керуванням операційної системи Windows, називається Windows-додатком.
Windows- багатозадачна система, завдяки чому ми можемо завантажувати одночасно декілька програм і вільно переходити від однієї до другої.
У Windows пропонується уніфікований інтерфейс не тільки для самої ОС, а й для всіх Windows-додатків. Цей інтерфейс характеризується єдиними правилами роботи в ньому. Завдяки цьому користувач, вивчивши роботу одного додатка, може без особливих зусиль засвоювати всі подальші Windows-додатки.
3. Основні терміни й об'єкти Windows.
Вікно - прямокутна ділянка на екрані, що призначена для введення інформації від користувача і виведення інформації, отриманої програмою.
Діалогове вікно - невелике вікно, призначене для взаємодії користувача з програмою.
Папка - сховище різних об'єктів: файлів, інших папок, образів дисків, принтерів тощо. Папки позначаються жовтим прямокутним з виступом у лівому верхньому куті. Серед усіх папок, які є існують такі, що необхідні для роботи самої системи Windows - системні папки.
Об'єктом будемо називати будь-який елемент інтерфейсу: значок, меню, список, вікно.
Після завантаження Windows на екрані ми бачимо зображення, яке називається „Робочій стіл". На ньому розташовано багато значків папок, додатків. Серед усіх значків є такі, що мають внизу маленький квадратик з чорною стрілкою - це ярлики. Без стрілки - системні папки. Без них комп'ютер не може працювати. Вони символізують основні ресурси вашого ПК.
Ярлик - це невеликий файл (до 1 Кб), що містить картинку-піктограму і посилання на будь-який об'єкт (програму, документ, папку та ін.). Він створюється користувачем.
Контекстне меню об'єкта - викликається правою кнопкою миші та містить список можливих дій, які можна виконати з даним об'єктом.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 896;