Рухова реакція.
Лекція №5-9
Тема: СУТНІСТЬ РУХУ. РОЛЬ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ У РЕГУЛЯЦІЇ РУХІВ
План
Структура та функції нервової системи.
Центральна нервова система (ЦНС).
Сенсорно-рухова інтеграція.
Рухова реакція.
У попередньому розділі ми розглянули механізм впливу м'язів на кістки скелета у руховому акті. Цей процес неможливий без участі нервової системи. Як скелет лишається нерухомим допоки м'язи не докладуть зусиль, так і м'язи не можуть скорочуватися допоки їх не збуджує нервова система. Нервова система планує, починає і координує усі рухи людини. Ця роль нервової системи — контроль рухів людини — є предметом нашого вивчення у цьому розділі.
Нервова система впливає на усю фізіологічну діяльність організму людини. Нерви утворюють своєрідну сітку, по котрій електричні імпульси передаються практично до усіх ділянок тіла, а також приймаються з них. Головний мозок діє як комп'ютер, інтегруючи інформацію, що надходить, відшукуючи потрібну відповідь і потім інструктуючи відповідні частини тіла, як діяти. Таким чином, нервова система забезпечує комунікацію та координацію взаємодій між усіма тканинами організму, а також із зовнішнім світом.
У цьому розділі ми розглянемо, як здійснюється нервовий контроль довільного руху. При цьому слід пам'ятати, що практично будь-яка фізіологічна функція, котра впливає на спортивну діяльність, тією чи іншою мірою регулюється та контролюється нервовою системою. Ми розглянемо лише частину багатогранної діяльності нервової системи у здійсненні м'язової діяльності.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 665;