Значення, завдання, інформаційне забезпечення аналізу фінансових результатів діяльності підприємства
Результатом господарської діяльності є економічний її підсумок у грошовій формі, який має два „полюси” прояву: позитивний і негативний, тобто прибуток і збиток.
Позитивний фінансовий результат – прибуток – є метою, заради якої працює або, принаймні, повинно працювати підприємство.
Прибуток – це абсолютний показник ефективності діяльності підприємства, позитивна форма фінансових результатів у вигляді перевищення сум доходів на сумою витрат, які були понесені для отримання цих доходів, що в майбутньому формує фінансові ресурси підприємства та держави.
З огляду на це, в отриманні прибутку зацікавлені насамперед підприємства, а також банки, підприємства-контрагенти, власники, держава, суспільство, що свідчить про значимість прибутку в умовах ринкової економіки на макро- і мікрорівні.
Види показників, які підлягають вивченню у процесі аналізу, наведені на рис. 5.1.
Аналіз фінансових результатів діяльності дозволяє визначити найбільш раціональні шляхи використання ресурсів і сформувати оптимальну структуру засобів підприємства.
У реальній практичній дійсності підприємства не завжди мають змогу отримати прибуток. Існує також така негативна форма фінансових результатів як збиток. Збиток – це певні втрати, шкоди, упущені вигоди підприємства у вигляді перевищення суми витрат, здійснених для отримання доходів, над сумою цих доходів. Причинами збитку можуть бути недоліки господарської діяльності, порушення прав господарюючого суб’єкта, стихійні лиха тощо.
Основні завдання, об’єкти та етапи аналізу фінансових результатів діяльності підприємства наведено на рис. 5.2.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 990;