Функціональне призначення та види будівель

Види житлових будівель. Квартири.

Структури міст, селищ, сіл створюються на основі містобудівельного планування з врахуванням всіх функцій і елементів, з яких складається життя населених міст: праця, побут, обслуговування, рекреація.

З еволюційним розвитком будівництва і архітектури, вдосконалення конструктивних рішень, накопичувався досвід та напрацьовані визначені традиції. З’явилася нова наука – будівельна біоніка, що спонукає будівництво до пошуку все більш сучасних конструкцій за аналогією з природними утвореннями, навколишнім середовищем, рослинним і тваринним світом.

Існують різноманітні види будинків, будівель і споруд. Будівлями прийнято називати наземні споруди, з внутрішнім простором, яке призначене для задоволення різноманітних потреб людського суспільства. До будівель відносяться житлові будинки, школи, театри, лікарні, заводські корпуси тощо. Наземні споруди, що не мають внутрішнього простору, а також підземні споруди, називають інженерними спорудами (мости, плотини, набережні, станції метро тощо, оскільки такі будівельні конструкції вимагають спеціальних інженерних розрахунків.

Основні типи будівель за призначенням поділяють на громадянське (житлові і суспільні), промислові (виробничі, обслуговуючі, допоміжні) і сільськогосподарські. Як промислові (хімічні, металургійні, машинобудівельні, транспортні тощо), так і сільськогосподарські будівлі (тваринницькі ферми, теплиці, птахоферми тощо). В свою чергу поділяються за характером виробничих процесів, що в них виконуються, для обслуговування різноманітних галузей промисловості.

Промислові будівлі (заводи, фабрики, електростанції тощо) створюються на основі новітніх досягнень техніки, прогресивних інженерних конструкцій, нових будівельних матеріалів. Крупні промислові комплекси займають іноді територію в декілька кілометрів. Промислові підприємства проектуються, як правило, на віддалі від населених пунктів з врахуванням переважаючого напрямку вітрів і близько до залізних доріг.

Будівництво промислових і транспортних споруд – най крупніший вид будівництва. Такі споруди, як Дніпровська гідроелектростанція, станції метрополітену, є пам’ятками епохи радянської архітектури. До сучасних споруд відносяться портові термінали, аеропорти, арени стадіонів, спорудження яких спостерігаємо до Євро-2012.

Громадянські (цивільні) будівлі, як житлові (житлові будинки, готелі, гуртожитки, дитячі будинки, будинки перестарілих тощо), так і суспільні (школи, магазини, театри, рекреаційні комплекси, спортивні комплекси тощо), в залежності від місця розташування поділяють на міського типу та сільського.

Суспільні (громадські) будівлі ( адміністративні, дитячі заклади, навчальні, культурно-просвітницькі, торгові, комунальні, заклади охорони здоров’я тощо) згідно з призначенням відрізняються специфічними планувальними, об’ємно-просторовими і конструктивними особливостями, спеціальним обладнанням. Науково-дослідницькі інститути і проектні майстерні розробляють окремі групи суспільних будівель (видовищних, навчальних, лікувальних, спортивних тощо).

Суспільні (громадські) будівлі споруджують в комплексі з житловими будинками. На території мікрорайонів створюються під’їзди до будинків, зелені зони, майданчики для дитячих ігор, спорту і відпочинку. Будівлі культурно-побутового призначення за принципом зручності обслуговування поділяють на чотири групи:

· Первинного обслуговування (дитячі кімнати, самодіяльні пральні), їх розташовують у безпосередній близькості до житлового будинку, або в ньому.

· Заклади повсякденного обслуговування (дитячі ясла, сади, школи, продуктові магазини, кулінарії, перукарні, майстерні з ремонту взуття і одягу тощо) розташовують на відстані від помешкань не більше 400-500 м, а дитячі заклади – не більше 250-300 м.

· Заклади періодичного користування (столові, кафе, пошти, банки, кінотеатр, клуб, стадіон, басейн) можуть розташовуватися поза мікрорайону.

· Загальноміські заклади (адміністративні заклади, театри, музеї, великі стадіони тощо) розташовуються рідше, в залежності від кількості мешканців.

Невеликі побутові і торгівельні підприємства об’єднують в одній будівлі – громадсько-торгівельному центрі мікрорайону. Дитячі дошкільні заклади і загальноосвітні школи – в окремо розташованих будівлях за типовими проектами.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 4511;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.