Регульовані доходи місцевих бюджетів
Основну частку доходів місцевих бюджетів поки що становлять так звані регульовані доходи. Ця частка сягає 75-85 відсотків. Поняття регульовані доходи запозичено Україною з бюджетної практики колишнього СРСР.
Регульовані доходи – це доходи, що розподіляються між різними рівнями бюджетної системи. Регульовані доходи – основні надходження до місцевих бюджетів України, визначені у Законі "Про бюджетну систему Української РСР", прийнятому в 1990 р. Уточнення переліку регульованих доходів місцевих бюджетів здійснюється в процесі ухвалення щорічних законів про Державний бюджет України.
До основних регульованих доходів належать:
- податок на додану вартість;
- податок на прибуток підприємств (за винятком тих, що перебувають у комунальній власності);
- акцизний збір;
- прибутковий податок із громадян;
- плата за землю.
Регульовані доходи зараховуються до місцевих бюджетів за індивідуальними ставками та єдиними нормативами відрахувань.
Відповідний перелік регульованих доходів місцевих бюджетів визначено і в законодавстві про місцеві ради.
Самостійність місцевих бюджетів України поки що багато в чому є лише декларованою в законодавстві. їхня доходна частина в основному залежить не від зусиль місцевої влади в розвитку власної бази оподаткування, а від перерозподілу фінансових ресурсів через державний бюджет. Поки буде зберігатися така ситуація, місцеві фінанси залишатимуться слабкими. Вони, що нині спостерігається, не будуть забезпечувати виконання покладених на місцеві органи влади функцій.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 833;