Умови залучення експертів, їх права та обов’язки
Для виконання робіт з оцінки земельних ділянок юридична особа залучає експертів, які є юридичною особою в трудових відносинах.
Умови та обставини, за яких участь експерта у здійсненні оцінки стає неможливою:
- якщо експерт є засновником, власником, акціонером чи посадовою особою юридичної особи, на замовлення якої проводиться оцінка земельної ділянки, або є фізичною особою, яка має майновий інтерес в об’єкті оцінки, або перебуває у близьких родинних зв’язках із зазначеними особами;
- якщо замовником є юридична особа, яка відносно юридичної особи, що виконує роботи з оцінки, виступає засновником, власником, акціонером, кредитором, страховиком.
Експерт має право:
- обирати самостійно методичні підходи щодо оцінки земельних ділянок;
- одержувати від замовника потрібні для проведення оцінки дані та матеріали про правовий режим, кількісні та якісні характеристики земельної ділянки;
- вимагати від замовника при проведенні оцінки забезпечення доступу до документації, яка потрібна для здійснення цієї оцінки, а також проведення, у разі потреби, аудиторської перевірки наданих документів;
- робити запити у третіх осіб про інформацію, потрібну для проведення експертної оцінки;
- відмовитися від проведення оцінки земельних ділянок у випадках, якщо замовник порушив умови договору.
Експерт зобов’язаний:
- дотримуватися при здійсненні оцінки земельних ділянок вимог чинного законодавства;
- надавати замовнику інформацію про вимоги чинного законодавства та чинних методик і порядків щодо землеоціночної діяльності;
- зберігати копії складених звітів про оцінку протягом двох років;
- надавати у випадках, передбачених чинним законодавством, копії звітів або інформацію з них правоохоронним, судовим і уповноваженим органам або органам місцевого самоврядування;
- повідомляти замовника про неможливість своєї участі у проведенні експертної грошової оцінки внаслідок виникнення обставин, які унеможливлюють проведення об’єктивної оцінки.
Експерти та юридичні особи несуть відповідальність за якість проведених робіт з оцінки земельних ділянок згідно чинного законодавства України.
Держкомзем України відповідно до п. 4 «Положення про Державний комітет України по земельних ресурсах», затвердженого Указом Президента України від 14 серпня 2000 року № 970/2000, організовує підготовку та перепідготовку фахівців у галузі грошової оцінки земель.
З метою забезпечення кваліфікованої підготовки фахівців з оцінки земель (експертів), Держкомзем України укладає угоди про співробітництво з навчальними закладами України, що мають відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки України, організовують навчання фахівців з оцінки земель, присвоюють їм кваліфікацію, яка підтверджується сертифікатом.
Право на отримання сертифіката мають особи, які склали іспит за програмою курсу з підготовки фахівців з оцінки земельних ділянок.
Іспит приймається екзаменаційною комісією, у роботі якої беруть участь представники Держкомзему України.
Перелік навчальних закладів, які здійснюють спеціальну підготовку спеціалістів з грошової оцінки земель за навчальною програмою, погодженою Державним комітетом України по земельних ресурсах, публікується в журналі «Земелевпорядний вісник».
Експерти повинні постійно підвищувати свою кваліфікацію шляхом навчання на курсах підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах не рідше одного разу на три роки.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 739;