Грошова оцінка земель запасу
В основу розрахунку грошової одиниці земель запасу покладено рентний дохід, який визначається відповідно до положень Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів та Порядку грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).
Грошова оцінка окремої ділянки сільськогосподарських угідь визначається на основі шкал грошової оцінки агровиробничих груп грунтів. Розрахунок шкал грошової оцінки агрогруп грунтів орних земель, земель під багаторічними насадженнями, сіножатями та пасовищами здійснюється за формулою (4.8).
Бал бонітету гектара сільськогосподарських угідь по сільськогосподарському підприємству обчислюється на підставі експлікації агровиробничих груп грунтів і шкал бонітетів грунтів за формулою (4.9).
Сума грошової оцінки орних земель, земель під багаторічними насадженнями, сіножатями та пасовищами становитиме грошову оцінку сільськогосподарських угідь, що входять до земель запасу.
Грошова оцінка земель запасу, що знаходяться під дорогами, спорудами, лісосмугами, водоймами, болотами, чагарниками, ярами та іншими непридатними для сільськогосподарського виробництва земельними ділянками, визначається за їх фактичним використанням.
Землі під чагарниками оцінюються в розмірі 25 відсотків від середньої оцінки земель під лісовими насадженнями відповідного адміністративного району.
Грошова оцінка земель запасу під дорогами і спорудами визначається відповідно до порядку розрахунку грошової оцінки земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення.
Грошова оцінка земель запасу під лісосмугами та захисними насадженнями здійснюється відповідно до порядку розрахунку грошової оцінки земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.
Грошова оцінка всієї площі земель запасу дорівнює сумі грошових оцінок земельних ділянок окремих угідь.
Сільськогосподарську угіддя, розташовані поза межами земель сільськогосподарського призначення, оцінюються з урахуванням характеристик їх грунтового покриву (на основі орієнтовних грунтових карт).
На підставі складання екстраполяційних грунтових карт обраховуються площі агровиробничих груп грунтів, які є одиницями оцінки сільськогосподарських земель.
Контрольні запитання
1 Назвіть нормативну базу грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення.
2 З якою метою здійснюється грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення?
3 Що є об’єктами грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення?
4 Що покладено в основу грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення?
5 Охарактеризуйте інформаційну базу грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення.
6 Що є істотним чинником, який впливає на порядок визначення і розмір грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення?
7 Який орган виконавчої влади проводить грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення?
8 За якою формулою проводиться визначення грошової оцінки земель промисловості, транспорту та зв’язку?
9 За якою формулою визначається рентний дохід, який створюється за рахунок облаштування земельної ділянки?
10 Як визначається грошова оцінка земельних ділянок, наданих для потреб оборони та іншого призначення?
11 Що покладено в основу розрахунку грошової оцінки земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення?
12 За якою формулою проводиться визначення грошової оцінки земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення?
13 Як визначається нормативний середньорічний економічний ефект від використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення?
14 Як визначається коефіцієнт, який враховує місце розташування земельної ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення?
15 Що є об’єктами грошової оцінки земель лісового фонду?
16 За якою формулою проводиться визначення грошової оцінки ділянки, вкритої лісовою рослинністю або призначеної для заліснення?
17 Що покладено в основу розрахунку 1 га земель вкритих лісовою рослинністю або призначених для заліснення?
18 Як розраховують середньорічний економ. ефект від вирощування лісу?
19 Як визначається продуктивність еталонних лісонасаджень?
20 За якою формулою проводиться визначення грошової оцінки 1га вкритих лісовою рослинністю або призначених для заліснення земель?
21 Як оцінюються ділянки земель лісового фонду не призначені для заліснення?
22 За якою формулою проводиться розрахунок грошової оцінки ділянки земель під водою?
23 За якою формулою визначається нормативний середньорічний економічний ефект від використання розташованого на земельній ділянці водного об’єкта?
24 За якою формулою розраховують коефіцієнт, який враховує місце розташування водного об’єкта?
25 Як розраховують коефіцієнт, який враховує якісний стан та екологічне значення водного об’єкта?
26 Як визначають коефіцієнт, що характеризує функціональне використання водного об’єкта?
27 Як розраховується грошова оцінка земель запасу?
28 Як визначається грошова оцінка земель запасу, що знаходяться під чагарниками?
29 Як виконується грошова оцінка земель запасу під лісосмугами та захисними насадженнями?
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1247;