Текстові і картографічні матеріали кадастру населених пунктів
Земельно-кадастрові документи житлової та громадської забудови включають текстові і картографічні матеріали.
Текстові документи становлять систему книг, карточок, відомостей, пояснювальних записок та інших документів, де дані відображаються в натуральних показниках.
Картографічні – дають графічне зображення території населених пунктів на папері у визначеному масштабі і оформляються у вигляді планів, карт, схем, картограм.
Крім цього, земельно-кадастрові документи поділяються на облікові і звітні.
Перелік основних документів встановлюється Верховною Радою України, а склад даних, включених у документи, - Державним комітетом України по земельних ресурсах за погодженням з Державним комітетом України по статистиці.
Для власників землі і землекористувачів у населених пунктах основним документом є Державний акт на право власності на землю, Державний акт на право постійного користування землею.
У містах обласного і республіканського підпорядкування ведеться державна земельно-кадастрова книга міста.
Землі міст і селищ районного підпорядкування враховують у земельно-кадастровій книзі району.
Крім цього, у містах ведеться реєстрова книга документів на право власності і право користування земельними ділянками.
Відомості про землі сільських населених пунктів записуються в земельно-кадастровій книзі сільської ради,на території якої вони розміщені.
Основний звітний документ кадастру населених пунктів - земельний баланс.
Земельний баланс складається на територію сільських населених пунктів, які розташовані у межах сільської ради, кожного селища міського типу і міста районного, обласного і республіканського підпорядкування за станом на 1 січня кожного року, і подається у відділ земельних ресурсів не пізніше 1 лютого наступного за звітним року.
Земельний баланс населеного пункту охоплює весь його земельний фонд і враховує всі зміни у складі землеволодінь, землекористувань і угідь за звітний період.
Вихідними матеріалами для складання земельного балансу є матеріали зйомок земель у забудованих кварталах і за їх межами, а також матеріали поточного земельного кадастру, затверджені рішеннями місцевої ради.
До земельного балансу населеного пункту входять такі документи:
- звіт про наявність і розподіл сільськогосподарських угідь за видами, власниками землі і землекористувачами (форма 6-зем);
- звіт про наявність зрошуваних земель і розподіл їх за видами угідь, власниками землі і землекористувачами (форма 6а-зем);
- звіт про наявність осушених земель і розподіл їх за видами угідь, власниками землі і землекористувачами (форма 6б-зем);
- довідка про зміну площ сільськогосподарських угідь у сільськогосподарських підприємствах (додаток 1 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем);
- звіт про землі, відведені підприємствам, організаціям і установам для несільськогосподарських потреб у постійне і довгострокове користування (додаток 2 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем);
- звіт про землі, відведені підприємствам, організаціям і установам для несільськогосподарських потреб у короткострокове користування (до трьох років), а також про землі, надані для ведення сільського господарства і проведення геологознімальних, пошукових, геодезичних та інших розвідувальних робіт (додаток 3 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем);
- звіт про повернення земель підприємствам, організаціям і установам (додаток 4 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем).
Один раз у п’ятирічку складається повний земельний баланс, який додатково містить характеристику земель за класами угідь (додаток 5 до форми 6-зем); за гранулометричним складом грунтів і ознаками, що впливають на родючість грунту (додаток 6 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем); характеристику сінокосів і пасовищ за їх культуртехнічним станом (додаток 7 до форми 6-зем); результати оцінки земель сільськогосподарських підприємств (загальна оцінка, оцінка ефективності вирощування сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень (додаток 8 до форм 6-зем, 6а-зем, 6б-зем).
Інформація для заповнення основних документів земельного балансу розміщується у розробних відомостях. Крім цього, до земельного балансу додаються пояснювальна записка, рішення виконкому місцевої ради про затвердження звіту і заходи щодо усунення недоліків у використанні земель, а також інші текстові і графічні документи, які доповнюють та ілюструють стан використання земель населеного пункту.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1468;