Продовження таблиці 1.1

02 ОБТЯЖЕННЯ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ
  02.01 02.01.01 Застава (іпотека) земельної ділянки Закон «Про іпотеку», Земельний кодекс України, Цивільний кодекс України
02.02   Рента Цивільний кодекс України, Земельний кодекс України
02.02.01 Зобов’язання виплачувати ренту  
02.03   Земельні сервітути Земельний кодекс України
02.03.01 Право проходу та проїзду на велосипеді   Право проїзду на транспортному засобі по наявному шляху  
02.03.02 Право прокладання та експлуатації ліній електропередач, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій  
02.03.03 Право прокладати на свою земельну ділянку водопровід із чужої природної водойми або через чужу земельну ділянку  
02.03.04 Право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню або через сусідню земельну ділянку  
02.03.05 Право забору води з природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право проходу до природної водойми  
02.03.06 Право поїти свою худобу із природної водойми, розташованої на сусідній земельній ділянці, та право прогону худоби до природної водойми  


Продовження таблиці 1.1

    02.03.07 Право прогону худоби по наявному шляху  
02.03.08 Право встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів з метою ремонту будівель та споруд  
02.03.09 Інші земельні сервітути  
02.04 02.04.01 Право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) Земельний кодекс України Цивільний кодекс України
02.05 02.05.01 Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) Земельний кодекс України Цивільний кодекс України
02.06 02.06.01 Право оренди земельної ділянки Земельний кодекс України Цивільний кодекс України Закон України «Про оренду землі»

 

Необхідність ефективної обробки матеріалів та управління інформацією, підтримки зв’язку між земельним та іншими галузевими кадастрами, інформаційними системами обумовлює створення єдиної системи кадастрової нумерації земельних ділянок.

У процесі кадастрового обліку земельній ділянці надається кадастровий номер, який зберігається за нею на весь час існування.

Кадастровий номер має чотири рівні ієрархії: код одиниці адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ); номер кадастрової зони (НКЗ); номер кадастрового кварталу в межах кадастрової зони (НКК); номер земельної ділянки в межах кадастрового кварталу (НЗД).

Код адміністративно-територіального устрою України (областей, адміністративних районів, міст обласного підпорядкування, сільських (селищних) рад, міст районного підпорядкування, сільських населених пунктів) є першою частиною кадастрового номера земельної ділянки, який складається з десяти цифр (кодів). Він включає: двозначний код областей; тризначний код адміністративних районів і міст обласного підпорядкування; тризначний код сільської ради, міст районного підпорядкування або підпорядкованих міськраді; двозначний код сільських населених пунктів.

Друга частина кадастрового номера земельної ділянки вказує на номер кадастрової зони в межах території, визначеної КОАТУУ. Номер кадастрової зони (НКЗ) складається з двох цифр.

Третя частина кадастрового номера земельної ділянки – номер кадастрового кварталу (НКК) у межах кадастрової зони. Він складається з трьох цифр.

При встановлені меж кадастрових кварталів у населених пунктах може бути використана схема структуризації території населеного пункту на земельно-оціночні райони, яка здійснюється в процесі грошової оцінки земель.

За межами населеного пункту таке територіальне об’єднання як кадастровий квартал не виділяється, хоча на думку науковців, це може мати місце.

Виділення кадастрових кварталів необхідне для забезпечення можливості створення резерву потенційно достатньої кількості кадастрових номерів земельних ділянок в результаті виділення земельних часток (паїв) у натурі, які в перспективі можуть бути включені в земельний обіг.

В якості межі кварталів можуть використовуватись осьові лінії доріг, лінії тротуарів, межі землеволодінь, червоні лінії.

Межа кварталу поділяється полігоном або полілінією, що проходить через характерні точки й вузли з фіксованими координатами.

Більш перспективним вважається хід, який базується на топологічному способі опису меж кадастрових кварталів, в випадку співпадання їх з межами землекористувань. В даному випадку вказуються тільки номери тих меж сторін полігонів, земельних ділянок, які служать одночасно і складовими полігону меж кварталу. До переваг такого підходу слід віднести й те, що полігони меж кварталу виділяють окремо землі землекористувачів та землі загального призначення.

Четверта частина кадастрового номера складається з чотирьох цифр і вказує на номер земельної ділянки (НЗД) у межах кадастрового кварталу (зони).

Кадастровий номер земельної ділянки – це унікальний номер, який не повторюється на всій території України. Його присвоюють при формуванні земельної ділянки і зберігається за нею на весь час її існування. Максимальна кількість земельних ділянок, яким може бути присвоєний кадастровий номер за запропонованою структурою у межах коду об’єктів адміністративно-територіального устрою України (НКЗ:НКК:НЗД), становить 99:999:9999.

Для міст Києва, Севастополя та інших міст обласного підпорядкування виділяють кадастрові зони та кадастрові квартали, для міст районного підпорядкування – лише кадастрові квартали.

На території сільських та селищних рад населені пункти не поділяються на зони чи квартали, а за межами населених пунктів можуть виділятися кадастрові зони.

Якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту, то в її кадастровому номері (код КОАТУУ) код населеного пункту позначається двома нулями.

Складові кадастрового номера (КОАТУУ, кадастрової зони, кадастрового кварталу, земельної ділянки) відокремлюються одна від одної знаком «двокрапка».

Так, наприклад, номер земельної ділянки, що розташована на території Комарівської сільської ради Бродівського району Львівської області, за межами населеного пункту складає: 4620382400: 01:000:0012.

При переході права на земельну ділянку до іншого власника чи користувача кадастровий номер земельної ділянки залишається без змін.

При відокремленні частини земельної ділянки, об’єднанні земельних ділянок або при інших операціях, пов’язаних з регулюванням меж земельних ділянок, новим земельним ділянкам після їх формування присвоюють нові кадастрові номери.

Кадастрові номери земельних ділянок відображаються на спеціальних індексних кадастрових картах (планах), які складаються для всіх адміністративно-територіальних утворень.

Роботи щодо впровадження єдиної системи кадастрової нумерації земельних ділянок виконуються державними та землевпорядними організаціями.








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 1252;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.