Функції управління підприємством
Під функцією управліннярозуміють відособлений вид управлінської праці, що виникає на основі її поділу всередині процесу управління.
Функція управління - це будь-яка дія, що здійснюється в системі управління і спрямована на зміну стану об'єкта управління відповідно до поставленої мети.
Основними загальними функціями управління підприємством є:
Ø планування,
Ø організування,
Ø координування,
Ø регулювання,
Ø мотивування і
Ø контролювання.
Планування — визначення мети розвитку суб'єкта господарювання та засобів її досягнення, передбачення плану дій трудового колективу на певний період.
В управлінській діяльності планування слугує основою для прийняття управлінських рішень.
Прогнозування в управлінському циклі передує плануванню, тому його можна розглядати як підфункцію. Завдання прогнозування полягає в науковому передбаченні розвитку виробництва та пошуку рішень, які забезпечать його розвиток в оптимальному режимі.
Організування — це діяльність, що спрямована на створення та розвиток об'єкта управління, включає регламентацію окремих елементів процесу управління і залежно від об'єкта поділяється на організацію виробництва, організацію праці й організацію управління.
Завданням координуванняє забезпечення необхідної узгодженості дій працівників підприємства, тобто координація їхніх дій відповідно до плану.
Функція регулювання полягає в збереженні режиму функціонування об'єкта управління, забезпеченні нормального проходження виробничих процесів на підприємстві.
Мотивування — процес стимулювання трудового колективу або окремого працівника до діяльності, що забезпечує досягнення найкращих її результатів.
Контролювання — процес перевірки виконання прийнятих рішень та оцінки досягнутих за певний період результатів, порівняння досягнутого з очікуваним і поточне коригування діяльності, що в сукупності забезпечує виконання завдань на належному рівні.
До процесів контролю належать:
Ø визначення результатів діяльності на основі зіставлення результатів здійснення рішень із запланованими;
Ø порівняння показників очікуваного і фактичного виконання планів;
Ø аналіз ймовірних відхилень від запланованих показників;
Ø перевірка припущень;
Ø перевірка методичної та змістової узгодженості планового процесу.
Таким чином, управління— це сукупність взаємопов'язаних процесів планування, організації, координації, регулювання, мотивації та контролю, які забезпечують практичну реалізацію цілей підприємства.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 846;