Мікросередовище функціонування підприємства
Внутрішнє середовище (мікросередовище) підприємства, у якому приймаються конкретні рішення щодо ведення бізнесу, інтерпретується як універсальне незалежно від форми організації, в якій об’єднані всі функціональні середовища всередині виробничої системи.
Всередині підприємства середовище представлене функціональними областями, спільними для всіх типів фірм.
Мікросередовище підприємства інтерпретується як спектр функціональних структур; виробляє рішення щодо діяльності підприємства в умовах впливу на неї ззовні основних сил:
v постачальників;
v конкурентів;
v споживачів.
Внутрішнє середовище складається з різних компонентів. Незалежно від розміру підприємства, функціональні області є універсальними для всіх виробничих систем.
Розглянемо стисло їх призначення.
1. Кадрова функція забезпечує виробничою робочою силою та іншими людськими ресурсами. У ній згруповані управлінські дії, пов’язані з оплатою найманої робочої сили, добробутом і умовами наймання.
2. Фінанси і бухгалтерський облік. Ця функція має справу з грошовими аспектами бізнесу. Бухгалтерський облік включає збір, обробку та аналіз фінансових даних, а фінанси – управління засобами росту і витрат.
3. Забезпечення постачанням передбачає організацію процесу обслуговування виробничої системи всіма ресурсами, крім людських.
4. Розподіл продукції означає доведення товарів і послуг до споживачів.
5. Виробнича функція – це забезпечення процесу виготовлення товару (надання послуг), прийняття рішень у сфері технологій, календарного планування виробництва і запасів, контролю якості. Усі ці завдання стоять перед оперативно-виробничим управлінням.
6. Маркетинг – особливий вид діяльності, про який останнім часом прийнято говорити як про “серце” будь-якої організації. Він не повинен ототожнюватися із збутом чи торгівлею. Точніше цей вид діяльності можна було б визначити як вияв і задоволення споживачів. В орієнтованих на ринок виробничих організаціях маркетинг забезпечує інтеграцію усіх внутрішніх, функціональних структур для прийняття ринково-оперативних рішень.
3. Макросередовище функціонування підприємства
Макросередовище підприємства включає чинники, які прямо не впливають на функціонування підприємства, проте відбиваються на них.
Макросередовище підприємства складається із:
v соціального середовища;
v правового середовища;
v державного і політичного середовища;
v технологічного середовища;
v економічного середовища.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 890;