Фізико-механічні властивості матеріалів, що підлягають очистці
При розробці технологічних схем сортування і очистки зернових сумішей необхідно враховувати: розміри, парусність, форму, властивості поверхні, щільність, масу, пружність та колір їх компонентів.
Для оцінки розмірних характеристик будують варіаційні ряди. А розклавши кожен клас ширин за класами довжин і кожен клас довжин за класами ширин отримують кореляційні таблиці. За такими таблицями і визначають розміри отворів решіт або комірчин трієрів.
Аеродинамічні властивості насіння характеризуються критичною швидкістю , коефіцієнтом опору повітря і коефіцієнтом парусності .
Критичну швидкість знаходять за формулою:
,
де - вага частинки, Н;
- щільність повітря, кг/м3;
- площа проекції тіла на площину перпендикулярну напряму повітряного потоку, м2.
Рис. 12.1. Схема аеродинамічної труби |
Оскільки коефіцієнт опору повітря визначити досить важко, то критичну швидкість визначають за динамічним напором повітря при якому частинка „зависає” у вертикальній аеродинамічній трубі (рис. 12.1)
.
Коефіцієнт парусності визначають за формулою:
.
Тому
.
Для зернових культур м/с, а .
Частинки зернової суміші мають різну щільність, що дозволяє розділяти їх на вібруючих площинах. У такому випадку частинки з меншою щільністю „спливають” на поверхню.
Для видалення важковідокремлюваних бур’янів застосовують властивість насіння обгортатись металевим порошком. Ця здатність оцінюється коефіцієнтом проникливості
,
де - маса порошку, що приєднався до насіння, кг;
- маса наважки насіння, яка піддавалась обробці, кг.
Середнє значення для конюшини - 0,014, льону – 0,01, подорожника – 0,16.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 889;