Конструкція і вимоги до АТГ.
Асинхронний тахогенератор за конструктивним виконанням подібний асинхронному двигуну з порожнистим немагнітним ротором. Він складається з статора і нерухомого сердечника ротора, між якими, в повітряному зазорі обертається тонкий порожнистий немагнітний циліндр.
Рис.17.1 Принципова схема асинхронного тахогенератора.
На статорі генератора розміщені дві обмотки, просторово зміщені відносно один одного на 90 o. Одна з них, обмотка збудження B, підключена до джерела синусоїдальної напруги, інша обмотка, що є генератором Г, включається на вимірювальний прилад або на вимірювальну схему.
Обмотка збудження створює пульсуючий магнітний потік Ф в. При нерухомому роторі ЕРС в генераторної обмотці дорівнює нулю, так як вектор магнітного потоку Ф в перпендикулярний осі цієї обмотки. При обертанні циліндра пульсуючий магнітний потік індукує в ньому ЕРС обертання. Під дією ЕРС в циліндрі з'являються струми, напрямки яких вказані на рис. 17.1. Токи створюють по осі генераторної обмотки пульсуючий поперечний потік Ф п. Цей потік індукує в генераторної обмотці ЕРС, пропорційну частоті обертання циліндра.
Асинхронні тахогенератори, як і тахогенератори постійного струму, використовуються для вимірювання швидкості обертання валів, а також для вироблення прискорюють або уповільнюють сигналів в автоматичних пристроях
Дата добавления: 2015-06-17; просмотров: 727;