Приміські автобусні перевезення
До приміських автобусних перевезень відносяться перевезення, що здійснюють рух за межі міста (населеного пункту) на відстань до 50 км включно.
Приміські зони входять у сферу постійних трудових, ділових і культурно-побутових зв'язків з містом, характер яких залежить від економіки й географії приміських районів. При організації приміських перевезень необхідно враховувати не тільки трудові й культурно-побутові поїздки, але й поїздки пасажирів у вихідні й святкові дні на садові й городні ділянки, у лісопаркові зони, до водоймищ і т.д. Причому має місце більша нерівномірність перевезень по сезонах року: і обсяг перевезень, і середня дальність поїздки пасажирів улітку різко збільшується.
Робота автобусів на приміських маршрутах характеризується великою складністю через невизначеність попиту населення на перевезення, тому при вивченні попиту застосовуються: табличний, білетно-опитувальний, талонні, анкетний методи й проводять його по сезонах року (у весняно-літній й осінньо-зимовий періоди).
Приміські автобусні маршрути можуть бути: тимчасовими (пов'язані з коливанням пасажиропотоку по сезонах року) і постійні. Автобуси можуть працювати: у звичайних, швидкісних, експресному режимах руху. Режим руху приміських маршрутів погодиться з роботою підприємств приміської зони, а також залізничних вокзалів, морських і річкових портів, аеропортів, автовокзалів.
Перед відкриттям будь-якого приміського маршруту необхідно здійснювати:
Ø вивчення пасажиропотоків і розподіл у часі й просторі поїздок пасажирів;
Ø вибір й обґрунтування траси маршруту;
Ø обстеження дорожніх умов і виявлення можливих змін залежно від пори року;
Ø виявлення небезпечних ділянок на маршруті, а також місць розташування пунктів зупинки і лінійних споруд;
Ø устаткування маршрутів і вибір засобів і методів диспетчерського керування;
Ø вибір типів автобусів, розрахунок їхнього числа й складання паспорта маршруту.
Робота водіїв (кондукторів) на приміських маршрутах характеризується досить складним режимом праці й повинна забезпечувати:
Ø чітку роботу автобусів відповідно до затверджених розкладів й якісне обслуговування пасажирів;
Ø безпека перевезень;
Ø високу продуктивність праці;
Ø повне використання норм робочого часу за обліковий період;
Ø дотримання встановленої тривалості робочого дня;
Ø порядок надання відпочинку й перерв;
Ø виконання виробничих завдань.
Дата добавления: 2015-05-30; просмотров: 2023;