Кримінальна відповідальність за порушення прав
Поряд з нормами цивільно-правового захисту прав на ОПІВ чинним законодавством передбачено також кримінальну відповідальність. Кримінальна відповідальність настає тільки тоді, коли матеріальна шкода у 200 i більше разів перевищила неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Якщо матеріальна шкода у 1000 i більше разів перевищує неоподатковуваний мiнiмyм доходів громадян, то така шкода вважається заподіяною в особливо великому poзмipi. Так, незаконний випуск під своїм ім’ям чи присвоєння авторства на чужий твip науки, літератури чи мистецтва, а також незаконне відтворення чи поширення такого твору, присвоєння авторства на чужі об'єкти промислової власності чи розголошення змістубез згоди автора винаходу, корисної моделі чи промислового зразка на офіційну публікацію про них — визнається карним злочином.
Законодавство України передбачає також кримінально-правові санкції за незаконне зазіхання на комерційну таємницю. Карним злочином є незаконний збір з метою використання відомостей, що становлять комерційну таємницю (промислове шпигунство), якщо це наносить великий матеріальний збиток суб'єкту підприємницької діяльності. Як покарання, передбачається застосування до порушника штрафу у poзмiрi від 200 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі від 2-х до 5-ти років тощо.
Залучення до кримінальної відповідальності конкретних винуватців злочину не виключає вимог про відшкодування заподіяного збитку.
Особливий випадок — захист прав на ОПІВ при перетинанні кордону. Митним кодексом України (ст. 74) товари й інші предмети, виготовлені з порушенням прав інтелектуальної власності, не можуть як імпортуватися, так й експортуватися через митний кордон України.
У судовій процедурі вирішення cпopiв важливе місце займають докази. Розрізняють три форми доказів: «документальний доказ» — доказ, наданий у письмовому вигляді чи у вигляді будь-якого документа; «речовий доказ» — доказ, що існує у вигляді предметів «показання свідків» — ycнi свідчення експерта. Наявність охоронного документа — патенту чи свідоцтва, — це важливий документальний доказ.
Лекція 4. Економіка і управління комерціалізацією
інтелектуальною власністю. Інформаційно-аналітичне забезпечення технологічних інновацій.
Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 642;