Схеми КДН

Кероване напругою джерело напруги (КДН - фільтр), відоме також просто як фільтр - кероване джерело, - це варіант фільтру Саллена і Кея, який був описаний вище. У цьому варіанті повторювач з одиничним коефіцієнтом посилення замінений неінвертуючим підсилювачем з коефіцієнтом посилення, більшим 1. На рис. 2.20 дані схеми фільтру нижніх частот, фільтру верхніх частот і смугового фільтру. За допомогою резисторів, приєднаних до виходу ОУ, утворений неінвертуючий підсилювач напруги з коефіцієнтом посилення К, а решта R і С як і раніше формують частотну характеристику фільтру. Показані фільтри - двополюсні і можуть бути фільтрами Баттерворта, Бесселя і т.д. за рахунок підбору параметрів елементів, як це далі буде показано. Будь-яке число двополюсних секцій КДН може бути сполучений каскадний для створення фільтрів вищого порядку. У такому з'єднанні окремі секції, взагалі кажучи, не ідентичні. Насправді, кожна секція відповідає квадратичному множнику полінома ступеня п, що описує фільтр в цілому.

У більшості звичайних довідників по фільтрах є формули і таблиці для всіх стандартних характеристик фільтрів, включаючи, окремі таблиці для фільтрів рис. 2.20. Схеми активних КДН - Чебишева з різними амплітудами пульсації. У наступному розділі ми приведемо зручні у вживанні конструкторські таблиці для КДН - фільтрів Баттерворта, Чебишева і Бесселя (фільтр Чебишева з пульсаціями 0,5 дБ і 2 дБ), верхніх або нижніх частот, що вживаються як фільтри. Смуговий і смугоподавляючий фільтр легко можуть бути складені з їх комбінацій.

 








Дата добавления: 2015-05-26; просмотров: 600;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.