Сухопутних військ

Механізовані і танковівійська складають основу Сухопутних військ. Вони призначені:

в обороні - для утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника і нанесення ураження його наступаючим військам;

у наступі - для прориву оборони противника, знищення його угрупувань, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, форсування водних перешкод, переслідування противника, що відходить, ведення зустрічного бою і дій у складі морських і повітряних десантів.

Механізовані і танкові війська, маючи високу бойову самостійність спроможні виконувати завдання в різноманітних умовах місцевості й у будь-яку погоду, на головних або другорядних напрямках, у першому або в другому ешелоні, а також у складі оперативних маневрених груп.

Танкові військає головною ударною силою Сухопутних військ. Володіючи потужним вогнем, високою стійкістю від ударів усіх видів зброї, вони використовуються переважно на головних напрямках.

Танкові війська в обороні використовують:

- в першому ешелоні – для посилення стійкості оборони;

- в другому ешелоні і резервах для нанесення контрударів і розгрому противника, який вклинився.

В наступі – в складі ударних угрупувань в першому або другому ешелоні.

Танкові війська мають найбільшу захищеність від уражаючих факторів ядерної зброї, тому їх використовують на головних напрямках бойових дій.

Аеромобільні військає високо мобільним родом Сухопутних військ, призначених для охоплення противника з повітря і виконання завдань в його тилу. Вони складаються із: аеромобільних з’єднань і частин; десантно-штурмових частин.

Аеромобільні з’єднання застосовуються в оперативних і оперативно-стратегічних повітряних десантах для: дезорганізації державного і військового управління; знищення засобів ядерного нападу противника; захоплення й утримання важливих районів, об’єктів і рубежів в оперативній і стратегічній глибині оборони противника; сприяння військам фронтів у розвитку наступу, оточенні і знищенні угрупувань військ і форсування водних перешкод, а також в оволодінні разом із силами флоту заливними зонами й острівними територіями; зриву розгортання резервів противника; порушення роботи його тилу.

АвіаціяСухопутних військпризначена для авіаційної підтримки військ шляхом знищення наземних (морських), головним чином рухомих об’єктів на передньому краю і в тактичній глибині, десантування повітряних десантів, для постановки мінних загороджень з повітря, ведення тактичної повітряної розвідки, радіоелектронної боротьби і виконання завдань всебічного забезпечення бою.

Ракетні війська і артилеріяСухопутних військ є основним засобом вогневого ураження противника.

Ракетні військапризначені для ураження засобів ядерного і хімічного нападу основних угрупувань військ, авіації на аеродромах, засобів протиповітряної оборони, пунктів управління, тилових і інших важливих об’єктів противника на всю глибину його оперативної побудови, а на приморських напрямках, крім того, і для руйнування пунктів базування військово-морських сил противника і знищення його бойових кораблів.

Артилеріяпризначена для знищення і подавлення тактичних засобів ядерного і хімічного нападу, артилерії, танків, БМП, вертольотів на площадках, протитанкових і інших вогневих засобів, живої сили, пунктів управління, засобів протиповітряної оборони, радіоелектронних засобів, руйнування фортифікаційних споруд противника, дистанційного мінування місцевості і виконання завдань світлового забезпечення.

Володіючи великою потужністю і точністю вогню, швидкістю підготовки до виконання завдань, спроможністю до широкого маневру і швидкого зосередження вогню по найважливіших об'єктах, артилерія продовжує залишатися основним засобом вогневого ураження противника. Свої завдання у загальновійськовому бою вона виконує в тісній взаємодії з авіацією і вогневими засобами інших родів військ.

В останні роки в артилерії сталися суттєві зміни: збільшилася дальність її стрільби і міць вогню; широкий розвиток одержала самохідна артилерія; з'явилися боєприпаси підвищеної могутності, а також із системами самонаведення на ціль; збільшилася кількість артилерії в механізованих і танкових з’єднаннях. Удосконалюються системи управління вогнем.

Артилерія складається із частин і підрозділів гаубичної, гарматної, реактивної, протитанкової артилерії, мінометів, ПТРК, а також із підрозділів артилерійської розвідки.

Війська протиповітряної оборони Сухопутних військє одним з основних засобів ураження повітряного противника.

Вони включають: зенітні, ракетні, зенітно-ракетні, і радіотехнічні, частини і підрозділи.

Розвідувальні частини і підрозділи, призначаються для ведення розвідки противника і місцевості, а також для знищення і виведення з ладу його важливих об’єктів і рішення деяких інших спеціальних задач. Свої завдання вони виконують самостійно або разом із з’єднаннями, частинами і підрозділами, дії яких забезпечують.

Інженерні війська призначені для інженерного забезпечення бойових дій з’єднань і частин родів військ, спеціальних військ і тилу, а також для нанесення втрат противнику застосуванням мінно-вибухових та інших засобів.

На них покладається:

- інженерна розвідка;

- устрій інженерних загороджень;

- знищення (знешкодження) мін;

- розмінування місцевості та об’єктів;

- забезпечення подолання загороджень, завалів, локалізація пожеж;

- підготовка шляхів для пересування військ;

- добування і очищення води, обладнання пунктів водопостачання.

війська РХБ захиступризначені для забезпечення бойових дій з’єднань і частин родів військ, спеціальних військ і тилу з метою зменшення втрат від уражаючих факторів ядерної, хімічної, біологічної зброї, яку може застосувати противник по наших військах.

Війська зв’язку призначені для розгортання систем зв’язку і забезпечення управління військами в усіх видах їхньої бойової діяльності.

На них також покладається задача по розгортанню і експлуатації систем і засобів автоматизації на пунктах управління та керування і проведенню організаційних і технічних заходів щодо забезпечення безпеки зв’язку.

Частини і підрозділи радіоелектронної боротьби призначені для радіоелектронного придушення радіорелейного і тропосферного зв’язку, засобів радіолокації, радіонавігації, радіоуправління, оптико-електронних та інших засобів керування військами і зброєю противника, а також для прикриття бойових порядків військ від ударів артилерії та авіації противника, що використовують радіопідривники.

Частини і підрозділи технічного забезпечення призначені для підтримання озброєння, техніки, боєприпасів і військово-технічного майна у справному стані і в постійній готовності до бойового застосування, своєчасного поповнення їх витрати і втрат, технічно грамотної експлуатації і швидкого відновлення озброєння і техніки, які вийшли з ладу.

Частини і підрозділи тилового забезпечення призначені для безперебійного постачання боєприпасів, заправлення (дозаправлення) техніки паливно-мастильними матеріалами, харчування особового складу, лазне-прального обслуговування, забезпечення підрозділів речовим майном, надання медичної допомоги пораненим і хворим та їх евакуації, а також забезпечення підрозділів водою, а при необхідності і паливом.

 








Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 787;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.