Види загальновійськового бою

Для досягнення перемоги над противником, війська застосовують різні тактичні прийоми та способи дій, а також їх можливе поєднання. Не дивлячись на різноманітність бойових дій, їх поділяють на види по основних найбільш суттєвих признаках. Такими признаками є мета і способи її досягнення. У залежності від цього, бойові дії діляться на оборону і наступ.(показати слайд).

Оборона на початку війни буде найважливішим і найбільш розповсюдженим видом бою.

Характерними прикладами цього виду бою були оборонні бої Червоної Армії на початку Великої Вітчизняної війни при обороні, наприклад, Бреста, Києва, Ленінграду

 

Оборонамає на меті відбити наступ переважаючих сил противника, завдати йому максимальних втрат, утримати важливі райони (об’єкти) місцевості і тим самим створити сприятливі умови для переходу військ в наступ. Вона буде широко застосовуватися не тільки на початку, але і в ході війни.

Оборона може підготовлятися завчасно або організовуватися в ході бою, в умовах відсутності зіткнення з противником або в умовах безпосереднього зіткнення з ним.

Прикладами завчасної оборони у роки Великої Вітчизняної війни є т. з. „Курська дуга” і оборона в районі озера Балатон (Угорщина).

Оборона повинна бути стійкою і активною,здатною протистояти ударам всіх видів зброї, атаці переважаючих груп танків і піхоти противника, діям його повітряних десантів, аеромобільних та диверсійно-розвідувальних груп.

В залежності від бойового завдання, наявності сил і засобів, а також характеру місцевості оборона може бути позиційною і маневреною.

Позиційна оборона - основний вид оборони. Вона найбільш повно відповідає головній меті оборони і ведеться шляхом нанесення максимальних втрат противнику в ході утримання підготовлених до оборони рубежів, районів місцевості. Позиційна оборона застосовується на більшості напрямків, і насамперед там, де втрата території неприпустима. Така оборона ведеться за принципом „ні кроку назад”.

Маневрена оборона застосовується з метою нанесення противнику втрат, виграшу часу і збереження своїх сил шляхом послідовних оборонних боїв на заздалегідь намічених і ешелонованих в глибину рубежах у сполученні з короткими контратаками. Вона припускає залишення деякої частини території. У ході маневреної оборони загальновійськовий підрозділ змушує противника наступати в напрямку, на якому підготовлена стійка позиційна оборона або противник заманюється в район, що забезпечує вигідні умови для його розгрому контратаками.

 

Наступпроводиться з метою розгрому (знищення) противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості. Він полягає в уражені противника всіма засобами, які є, рішучій атаці, стрімкому просуванні підрозділів у глибину його бойового порядку, знищенні та полоненні живої сили, захопленні озброєння, техніки та намічених районів (рубежів), місцевості.

Наступ ведеться безперервно вдень і вночі. У залежності від обставин і поставлених завдань наступ може вестись на противника який обороняється, наступає або відступає.

Наступ на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу.

Наступ на наступаючого противника ведеться у зустрічному бою.

Наступ на відступаючого противника здійснюється під час його переслідування. Більш детально питання застосування загальновійськових підрозділів в обороні і наступі будуть розглянуті при вивченні матеріалу наступних тем.









Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 1305;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.