Загальновійськові підрозділи в основних видах бою

 

Сучасна обстановка у світі потребує нового обмірковування і перегляду політики національної безпеки. Вона (політика національної безпеки) законодавче закріплена у Воєнній доктрині.

Воєнну доктрину слід сприймати як основний Закон будівництва і функціонування Збройних формувань по забезпеченню воєнної безпеки України.

Основним завданням Збройних сил України є їх готовність до захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і недоторканості кордонів України. З військової точки зору Воєнна доктрина - це система поглядів держави на сутність, мету, характер можливих бойових дій (війни, збройних конфліктів), на підготовку до них держави і Сил Оборони і на засоби їх ведення.

Складовими частинами збройних сил України є види збройних Сил: Сухопутні війська, Повітряні сили і Військово – Морські сили які є основою Сил Оборони України.

Сухопутні війська є найбільш чисельним видом Збройних Сил України. До їх складу входять роди військ:механізовані, танкові, аеромобільні війська, авіація, РВіА, війська ППО. Крім того до складу Сухопутних військ входять спеціальні війська:розвідувальні, інженерні, РхБ захисту, зв’язку, РЕБ, технічного забезпечення, гідрометеорологічні, топогеодезичні підрозділи і тил Сухопутних військ.

Вивчаючи основи сучасного загальновійськового бою, необхідно пам’ятати, що наука і техніка постійно розвиваються, на озброєння надходять нові зразки зброї. У зв’язку з цим безупинно удосконалюються і способи ведення бою.

Сучасний бій вимагає від командирів і військ умілого застосування всіх засобів ураження, бойової і спеціальної техніки, високої організованості, напруги моральних і фізичних сил особового складу з’єднань, частин, підрозділів.

Для успішного ведення бойових дій від воїнів потрібна відмінна виучка, висока військова дисципліна і фізичне загартування, вміння використовувати всю міць озброєння і техніки, застосовувати засоби захисту і маскування.

Тому вимоги Міністра Оборони до Сухопутних військ „... продовжувати опановувати і вести пошук нових, розробляти і оволодівати найбільш сучасними способами застосування зброї, бойової техніки і ведення бойових дій ...”, як ніколи, є актуальними. Ви, як майбутні офіцери, повинні Знати склад Збройних Сил України і розуміти природу сучасного загальновійськового бою – єдиного способу досягнення перемоги у збройній боротьбі з противником.

Загальновійськові підрозділи в основних видах бою

Сучасний загальновійськовий бій ведеться об’єднаними зусиллями усіх військ, які беруть в ньому участь, із застосуванням танків, БМП (БТР), артилерії, засобів протиповітряної оборони, літаків, вертольотів, іншого озброєння і техніки.

Для здобуття перемоги над противником частини і підрозділи застосову­ють різні тактичні прийоми, способи дій та їхнє можливе поєднання. Однак, не дивлячись на різноманітність бойових дій, їх класифікують за видами, враховуючи найсуттєвіші ознаки. Такими ознаками є: мета бою, способи її досягнення й характер дій військ протидіючих сторін. Залежно від цього, в тактиці розрізняють два види бою: наступта оборону. Різновидом насту­пального бою є зустрічний бій.

Наша держава проводить миролюбну зовнішню політику. Вона проголосила воєнну доктрину, яка носить оборонний характер. Виходячи з цього можна зробити висновок, що оборона для Збройних Сил України є основним видом бою.

Артилерійські підрозділи в усіх видах бою діють в тісній взаємодії із загальновійськовими. Тому артилерійським командирам, для більш повного використання можливостей артилерії, необхідно добре знати організацію та озброєння загальновійськових підрозділів, види загальновійськового бою, бойовий порядок, бойові завдання та порядок дій підрозділів в основних видах бою.На минулих заняттях ми вивчили ОШС загальновійськових підрозділів а на протязі цієї лекції ознайомимось з видами бою. Для більш повного розуміння природи ведення різних видів бою підрозділами нагадаємо їх визначення.

Батальйон — основний тактичний підрозділ у сухопутних, аеромобільних військах і морській піхоті. Може бути механізованим, танковим, аеромобільним, інженерно-саперним, автомобільним тощо. Батальйони, як правило, входять до складу бригад (полків) а можуть бути окремими.

Рота — основний тактичний підрозділ у Збройних силах. Може бути механізованою, танковою, радіотехнічною, саперною, автомобільною тощо. Роти входять до складу батальйонів а можуть бути окремими.

Взвод — підрозділ, який входить до складу роти, батареї. Можуть бути й окремі взводи у складі частин, з'єднань, управлінь, закладів. Існують взводи механізовані, аеромобільні, артилерійські, мінометні, протитанкові, розвідувальні, саперні, зв'язку, управління, комендантські, регулювання, медичні, господарські, забезпечення, обслуговування тощо.

Як правило, взвод у своєму складі має два-чотири відділення (обслуги, екіпажі).

Відділення — первинний тактичний підрозділ. У ньому може бути 6-12 чоловік на чолі з командиром (сержантом, старшиною). Воно входить до складу механізованих, мінометних, аеромобільних, саперних та інших взводів. У танкових військах та авіації відділенню відповідає екіпаж танка (літака, вертольота), в артилерії — обслуга гармати.

Обслуга — група військовослужбовців, яка безпосередньо обслуговує гармату, кулемет та інші види зброї і техніки; первинний (найменший) підрозділ в артилерії, військах ППО, зв'язку тощо.

Питання, які будуть розглянуті на лекції тісно пов’язані з вивченням таких предметів як стрільба і управління вогнем, експлуатація артилерійського озброєння, артилерійська розвідка і військова топографія.

 

 








Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 1567;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.