Порядок і бойові завдання механізованого (танкового) взводу (роти) в наступі
Наступ проводиться з метою розгрому (знищення) противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об’єктами) місцевості.
Він полягає в ураженні противника всіма засобами, які є, рішучій атаці, стрімкому просуванні підрозділів у глибину його бойового порядку, знищенні та полоненні живої сили, захоплені озброєння, техніки та намічених районів (рубежів) місцевості.
Особовий склад роти (взводу відділення, танку), використовуючи результати вогневого ураження противника; повинен вести наступ з повним напруженням сил, безперервно вдень і вночі, в будь-яку погоду та в тісній взаємодії з іншими підрозділами знищити противника, який обороняється.
Наступ на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним.
Наступ на наступаючого противника ведеться шляхом зустрічного бою а на відступаючого – шляхом його переслідування.
Механізований (танковий) взвод наступає у складі роти, може складати в резерві батальйону, діяти в штурмовій групі або в бойовому розвідувальному дозорі, інколи може діяти і самостійно. Механізований взвод, крім того може діяти в передовій групі тактичного повітряного десанту.
Взвод наступає на фронті до 300м, а механізоване відділення в пішому порядку на фронті до 50м.
Механізованому (танковому) взводу (відділенню, танку) в наступі вказується об’єкт атаки і напрямок продовження наступу. Під час постановки бойового завдання по радіо взводу (відділенню, танку) може бути вказано тільки напрямок продовження наступу.
Механізована (танкова) рота може наступати в першому ешелоні батальйону, складати його другий ешелон або резерв, діяти в головній похідній заставі, спеціальному (розвідувальному) загоні.
Механізована рота, додана танковому батальйону, як правило, повзводно додається танковим ротам.
Танкова рота, додана механізованому батальйону діє в повному складі, а при наступі в місті, горах, у лісі і на укріплений район може повзводно додаватися механізованим ротам.
Механізована (танкова рота) наступає на фронті до 1 км, а на ділянці прориву – на фронті до 500м.
Механізованій (танковій роті) в наступі вказують найближче завдання роти, та напрямок продовження наступу.
Найближче завдання роти першого ешелону полягає у знищенні противника в опорному пункті взводу першого ешелону і оволодіння ним.
Напрямок продовження наступу визначається з таким розрахунком, щоб забезпечувалось виконання найближчого завдання батальйону.
Найближче завдання роти другого ешелону при вводі її в бій може полягати в завершенні знищення противника разом з ротами першого ешелону в опорних пунктах у глибині оборони і оволодінні першою позицією.
Напрямок продовження наступу роти другого ешелону визначається з таким розрахунком, щоб забезпечувалось виконання подальшого завдання батальйону.
Напрямок зосередження основних зусиль вказуються старшим командиром або визначається командиром роти. Під час наступу і може змінюватися.
Бойовий порядок механізованого взводу, що наступає в пішому порядку складається із цепу, БМП (БТР) та засобів посилення.
Бойовий порядок механізованого взводу, що наступає на БМП (БТР) і танкового взводу складається із бойової лінії бойових машин з інтервалами між ними до 100 м та засобів посилення, які діють у бойовій лінії або поза нею.
Бойовий порядок механізованого відділення, яке наступає в пішому порядку складається із цепу з інтервалом між солдатами 6-8м (8-12 кроків) і БМП (БТР).
Бойовий порядок гранатометного та протитанкового відділень, що діють у пішому порядку складається з обслуги, розгорнутої по фронту з інтервалом між гранатометами 10-20м, між ПТРК не менше 15 м, і БМП (БТР).
Бойовий порядок роти в наступі будується в один ешелон і складається із підрозділів першого ешелону, вогневих засобів роти і підрозділів посилення.
З точки зору тактики дій є два способи переходу загальновійськових підрозділів у наступ:
1. Наступ на противника з положення безпосереднього зіткнення з ним взвод (рота) починає з вихідного положення в заздалегідь створеному бойовому порядку.
Вихідне положення займається взводом (ротою) у ході перегрупування із положення оборони або з одночасною зміною підрозділів, що обороняються.
Під час перегрупування (зміни) взвод (рота) займають вихідні позиції.
Вихідна позиція механізованої роти складається із траншеї, та примкнутого до неї ходу сполучення, вогневих позицій БМП (БТР) і позицій вогневих засобів доданих роті.
Механізована рота першого ешелону зазвичай розташовується в першій траншеї. Рота другого ешелону (резерв) батальйону займає другу і третю траншеї.
Гранатометний взвод займає вогневі позиції за ротами першого ешелону на віддаленні до 300м, а протитанковий взвод розташовується за однією з рот першого ешелону на віддаленні до 100м, протитанкове відділення роти, як правило, на одному з флангів роти в одній траншеї з механізованими взводами.
2. Перед наступом з ходу взвод (рота) приховано розташовується у віддаленому від оборони противника вихідному районі. Розгортання в бойовий порядок для наступу взвод (рота) здійснює в ході висування на рубіж переходу в атаку.
Для організованого висування, розгортання і переходу в атаку роті (взводу) призначають маршрути висування, вихідний пункт, рубежі (пункти) розгортання в ротні (взводні) колони, рубіж переходу в атаку, рубіж безпечного віддалення та рубіж спішування.
Рубіж розгортання у ротні колони призначають поза досягненням вогнем прямою наводкою гармат, танків, установок ПТРК противника на віддаленні 4-6км від переднього краю.
Рубіж розгортання у взводні колони призначається за 2-3км від переднього краю оборони противника, так, щоб запобігти ураження наших підрозділів вогнем протитанкових засобів ближньої дії, гармат, БМП та іншої зброї противника.
Рубіж переходу в атаку вибирають так, щоб висування до нього танкових (механізованих) підрозділів здійснювалось приховано, а віддалення його забезпечувало ведення ефективного вогню із основних видів зброї і дозволяло підрозділам без зупинки на максимальній швидкості досягти переднього краю оборони противника в точно встановлений час «Ч». Він може призначатися на віддаленні до 600м від переднього краю противника, а іноді і більше.
Рубіж спішування призначається, як правило, ближче до переднього краю оборони противника, в місцях укритих від вогню кулеметів і протитанкових засобів ближнього бою. Іноді він може співпадати з рубежем переходу в атаку.
У тому випадку, поли перед механізованим взводом (ротою) танки не діють, взвод (рота) атакує противника слідом за розривами снарядів своєї артилерії.
Безпечне віддалення від розривів снарядів своєї артилерії складає: для танків – 200м, для БМП (БТР) – 300м, особового складу, який атакує в пішому порядку – 400м.
Командно-спостережний пункт роти переміщується за бойовою лінією на віддаленні до 200м.
Роти другого ешелону батальйону пересуваються в 1,5-2км від рот першого ешелону.
Атака полягає в стрімкому і безупинному русі танкових і механізованих підрозділів у бойовому порядку в поєднанні з інтенсивним вогнем з танків, БМП (БТР), а по мірі зближення з противником і з інших видів зброї з метою його знищення.
Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 4187;