Артилерійська підтримка військ, що обороняються
Артилерійська підтримка військ, що обороняютьсяпроводиться з метою забезпечити відбиття атаки противника підрозділами, що обороняються; завдати найбільших втрат противнику, що наступає; затримати підхід і дезорганізувати резерви; не допустити прориву противника у глибину оборони.
Вона починається із виходом противника на рубіж переходу в атаку, здійснюється у всій глибині бойового порядку бригади і триває протягом бою до виконання тактичного завдання.
Основними об’єктами (цілями) для ураження будуть:
- жива сила, танки і БМП (БТР), що вклинились;
- виявлені артилерійські і мінометні батареї;
- колони військ противника;
- наземні елементи систем високоточної зброї.
Окрім того, артилерія у цей період прикриває вогнем відкриті фланги та проміжки між підрозділами.
Артилерійська підтримка військ, що обороняютьсяздійснюється з максимальним використанням вогневих можливостей артилерії, як правило, з основних вогневих позицій. При цьому основна маса вогню зосереджується для знищення танків і других броньованих цілей противника перед переднім краєм, з широким застосуванням високоточних боєприпасів. До відбиття атаки залучається вся артилерія і протитанкові засоби.
Зосередженим вогнем, вогнем по окремих цілях, рухомим і нерухомим загороджувальним вогнем артилерія наносить ураження танкам і іншим броньованим машинам, розлагоджує бойові порядки підрозділів противника і створює сприятливі умови для знищення його вогнем протитанкових засобів. По мірі підходу противника до переднього краю оборони вогонь артилерії доводиться до найвищої напруги.
Перед переднім краєм оборони артилерія нерухомим загороджувальним вогнем відсікає піхоту від танків (БМП) та знищує її і танки.
З підходом противника до переднього краю, коли артилерія не зможе вести вогонь по атакуючому противнику, вона уражає резерви противника, які підходять, та інші спостережні цілі перед фронтом і на флангах наших підрозділів, з урахуванням безпечного віддалення від розривів своїх снарядів.
Вогневі завдання артилерія виконує, як правило, з основних вогневих позицій за командами старшого артилерійського командира, командира загальновійськового підрозділу, якого підтримує, а також по ініціативі артилерійського командира.
У випадку вклинення противника в першу позицію артилерія зосередженим і загороджувальним вогнем забороняє подальше його просування, особливо через райони, по яких були нанесені ядерні удари, забороняє підхід резервів противника.
При оволодінні противником опорних пунктів рот першого ешелону висувається і розгортається на загрозливому напрямку ПТРез бригади. Протитанкові підрозділи знищують танки та інші броньовані машини противника з рубежів розгортання.
З метою забезпечення безперервної взаємодії з загальновійськовими підрозділами артилерійські командири в ході бою переміщують свої КСП разом з командирами загальновійськових підрозділів, які вони підтримують або яким вони додані.
Артилерія зосередженим вогнем і вогнем по окремих цілях наносить ураження противнику, який вклинився в оборону, загороджувальним вогнем забороняє просуванню противника в глибину оборони, прикриває відкриті фланги, зосереджуючи основні зусилля на знищенні танків (БМП, БТР) противника.
Вогневі завдання артилерія виконує з основних і запасних вогневих позицій. Маневр у запасний район вогневих позицій артилерія здійснює за командою (сигналом) або з дозволу старшого артилерійського командира. Артилерія, яка додана загальновійськовим підрозділам - з дозволу командира загальновійськового підрозділу.
У залежності від умов обстановки переміщення здійснюється в складі дивізіону або по батареях.
Під час переміщення дивізіон (батарея) повинен бути завжди готовим розгорнутися у непідготовленому районі вогневих позицій і відкрити вогонь.
У випадку прориву танків та інших броньованих машин противника в район вогневих позицій, вони знищуються вогнем прямою наведкою. Піхоту противника, яка прорвалася, вогневі взводи знищують вогнем з стрілецької зброї, та вогнем артилерії прямою наводкою.
Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 1345;