Перероблені овочі і плоди. Гриби свіжі і перероблені.
Продукти переробки фруктів і овочів поділяють залежно від методів консервування на групи: консерви фруктові і овочеві; заморожені фруктові та овочеві продукти; сушені, солоні, квашені і мочені овочі і фрукти; картопляні продукти. Ця група об’єднана за сировиною.
Овочеві консерви поділяють:
1.Натуральні
2.Закусочні
3.Обідні страви
4.Соки овочеві
5.Мариновані овочі
Натуральніовочеві консерви виготовляють з цілих або подрібнених овочів з додаванням заливки (2-3% розчин кухонної солі або без неї).
Асортимент: горошок зелений, квасоля, томати натуральні, кукурудза цукрова тощо.
Закусочні консерви виготовляють з подрібнених овочів, до яких додають олію, томатний соус, прянощі тощо. Асортимент складають салати, овочі в соусах, ікра.
Обідні страви готують зі свіжих, квашених, солоних і т.д. овочів з додаванням крупи, бобових, макаронних виробів м’яса, грибів тощо. До них додають сіль, цукор, прянощі. Асортимент цієї групи поділяють на: страви з м’ясом, без м’яса, заправки.
Соки овочеві виготовляють з одного або декількох видів овочів пресуванням з додаванням або без додавання підсолоджувачів.
Мариновані консерви виготовляють з одного або декількох видів овочів або з суміші овочів і фруктів і заливають маринадною заливкою.
Концентровані томатні продукти виготовляють із стиглих томатів подрібненням їх, підігріванням, протиранням і уварюванням з сіллю або без неї до певного вмісту сухих речовин:
- томатного пюре – 12, 15, 20%%
- томатної пасти несолоної – 25, 30, 35, 40%;
- томатної пасти солоної – 27, 32, 37%.
Соуси томатні виготовляють з концентрованих томатних продуктів або свіжих томатів з додаванням інших овочів, фруктів, олії, прянощів і оцтової кислоти. За способом обробки соуси поділяють на нестерилізовані, стерилізовані, із застосуванням консервантів.
Натуральні фруктові консерви – це фрукти в натуральному соці, пюре або пульні з тих же фруктів.
Компоти – це плоди і ягоди одного чи декількох видів залиті цукровим сиропом. В компоти зі світло забарвлених плодів додають лимону кислоту (до 1% маси сировини). Плоди повинні бути цілими.
Соки виготовляють натуральні, з підсолоджувачами, з м’якоттю концентровані, освітлені і неосвітлені.
Напої відрізняються меншим вмістом сухих речовин і бувають газовані і негазовані.
Сиропи – це сильно згущені соки з додаванням цукру, органічних кислот, ароматичних речовин та інших компонентів.
Екстракти – це згущені соки, виготовлені уварюванням фруктових соків до вмісту сухих речовин від 44% до 57%.
Крім того виготовляють пюре, соуси фруктові, протерті фрукти і мариновані.
Соління, квашення і мочення ґрунтуються на ферментативних процесах.
Солоні овочі солять в бочках і контейнерах з використанням прянощів. Залежно від набору прянощів виготовляють солоні овочі звичайні, пряні, гострі і часникові.
Квашені овочі виготовляють при температурі 17-220С з цілих і подрібнених овочів з додаванням солі (до 3%). Для квашення використовують капусту, яблука, огірки, томати тощо. За рецептурою іноді додають ягоди, моркву, прянощі і перець солодкий, буряк і т.д.
Мочені фрукти виготовляють з прянощами і заливкою, яка містить цукор або мед, сіль, солод, іноді гірчицю. Мочать яблука, груші, сливи, ягоди, маслини. Для покращення смаку бочки зсередини вистеляють шаром соломи.
Гриби – цінний харчовий продукт, що містить білки (1,9 – 6,6%) жири (1-6%), вуглеводи (1,1 – 3,7%), екстрактивні речовини, ферменти, мінеральні елементи (K, P, S, Mg, Na, Fe, Cl), вітаміни (А, В1, В2, С, Д, РР). Засвоюваність грибів низька, оскільки вони містять фунгін – грибну клітковину.
В залежності від будови шляпки гриби поділяють на трубчасті, черепичасті і сумчасті (сморчки, трюфелі).
За харчовою цінністю дикоростучі гриби поділяють на 3 групи.
Особливо виділяють культивовані гриби (шампіньйони, плеврот черепичнастий). Для довгого зберігання гриби сушать, солять і маринують.
Товарний ґатунок перероблених грибів визначають органолептичними показниками і розмірами шляпки і ніжки (чим вони менші, тим вище ґатунок).
Грибний порошок готують із сухих грибів з вологістю не більше 12%, які мають приємний смак і аромат. Його зберігають в герметичній упаковці в сухому, темному і прохолодному місці. Використовується як приправа.
Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 1457;