Електричний струм
Електричні кола постійного струму
Основні поняття та закони електричних кіл.
Електричний струм
Явище напрямленого руху вільних носіїв електричних зарядів у провіднику називають електричним струмом провідності або просто електричним струмом і позначають буквою I. Одиницею електричного струму є ампер (А). Струм, який з часом не змінює своєї величини і напряму, називається постійним (рис.).
Величина струму виражає інтенсивність проходження заряду через провідник за одиницю часу: I=Q/t
де Q — величина заряду, Кл; t — час, с; I — електричний струм, А.
Величина струму дорівнює одному амперу, якщо за одну секунду через поперечний переріз провідника переміщується заряд в один кулон: А = Кл/с.
Електричним колом називають сукупність різних пристроїв, джерел енергії (струму) та провідників, що їх з'єднують,утворюючи шлях проходження електричного струму .
Електричною схемою називають графічне зображення електричного кола, на якому умовно подано його елементи та їх з'єднання.
Вважають, що в зовнішній частині кола струм має напрям від позитивного затискача джерела струму (+), до негативного затискача (-). Цей напрям протилежний напряму руху електронів. У внутрішній частині кола (в джерелі електричної енергії) струм має напрям від негативного затискача до позитивного (див. рис. ).
Величину струму, що проходить через одиницю площі поперечного перерізу провідника електричного кола, називають густиною струму і позначають буквою j:j=I/S
де j — густина струму, А/мм2; I — електричний струм; S — площа поперечного перерізу провідника, мм2.
Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 908;