Розташування та природно-кліматичні умови. На Українські Карпати припадає лише 10,3 % площі усіх Карпат
На Українські Карпати припадає лише 10,3 % площі усіх Карпат. Простягаються вони з північного заходу на південний схід майже на 280 км при середній ширині 100 км. Їх площа становить 37 тис. км2 (3,5 % території України). Середня висота Українських Карпат сягає 1000 м, найвищою точкою є г. Говерла (2061 м).
Клімат в Українських Карпатах помірно-континентальний. Температура найтеплішого місяця − липня – складає у передгір’ях +18, +20 °С, у високогірному ярусі +8, +10 °С, найхолоднішого – січня – відповідно −3, −6 °С і −8, −9 °С.
Через західну частину Українських Карпат і Розточчя проходить головний Європейський вододіл, що розділяє басейни Балтійського і Чорного морів. До Балтійського басейну належать ріки Сян і Західний Буг, а до Чорноморського басейну – ріки Стир, Горинь, Прут, Тиса, Сучава, Дністер. Цей регіон багатий також озерами, серед них: Бребенескул, Верхнє, Несамовите та інші. Найбільшим озером Українських Карпат є Синевир.
В Українських Карпатах зосереджено понад 1400 природоохоронних об’єктів, що займають близько 2,8 % загальної площі гір, серед них: Карпатський природний національний парк, Природний національний парк «Гуцульщина», Природний заповідник «Горгани», ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Ґрофа» та «Бредулецький», що знаходяться в Івано-Франківській області, «Ужанський» та «Синевир» в Закарпатській та «Сколівські Бескиди» в Львівській областях та ін.
За адміністративним поділом Українська частина Карпат відноситься до чотирьох областей України: Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської.
Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 698;