Розвиток економіки, транспортне сполучення. У промисловому розвитку Українських Карпат чільне місце посідає Львівська економічна зона, в якій виділяються наступні економічні райони: Передкарпатський

У промисловому розвитку Українських Карпат чільне місце посідає Львівська економічна зона, в якій виділяються наступні економічні райони: Передкарпатський (Дрогобич − машинобудування, деревообробка, легка промисловість; Стрий − машинобудування, харчова і деревообробна промисловість; Борислав − нафтовидобувна, легка і хімічна промисловість; Яворів − виробництво сірки), Північний (Червоноград − видобуток вугілля, легка промисловість; Сокаль − хімічна промисловість, Добротвір − електроенергетика); Львівський − машинобудування, харчова, легка промисловість).

Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області мають схожу спеціалізацію. Основу тут складає лісопромисловий комплекс. У цьому регіоні розвиваються також наступні галузі промисловості: в Івано-Франківській області − нафтопереробна (Долина, Надвірна), хімічна (Калуш, Івано-Франківськ), машинобудівна (Івано-Франківськ); в Чернівецькій області − машинобудування, харчова і легка промисловість (Чернівці), в Закарпатській області − харчова промисловість (Ужгород, Берегово), машинобудування (Мукачево).

Для української частини Карпатського регіону характерне багатогалузеве сільське господарство. З півночі на південь виділяються такі зони-спеціалізації:

− малополіська (льонарство, буряківництво, хмелярство, картоплярство, молочно-м’ясне тваринництво);

− лісостепова (зернове господарство, буряківництво, м’ясне і молочне тваринництво, свинарство, птахівництво);

− карпатська з підзонами:

а) передгірською передкарпатською (льонарство, картоплярство, молочно-м’ясне тваринництво;

б) гірською (м’ясо-молочне і м’ясне тваринництво, овочівництво, льонарство);

в) передгірською закарпатською (виноградарство, садівництво, тютюнництво, молочно-м’ясне тваринництво і птахівництво).

Територію Карпатського економічного району перетинає в усіх напрямках мережа залізничних і автомобільних шляхів, головні з яких виходять на західний кордон України з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією, Молдовою. Міжнародний аеропорт м. Львова з’єднує регіон з багатьма країнами світу.

Вантажні та пасажирські перевезення здійснюються переважно автотранспортом, чому сприяє розгалужена мережа автодоріг з твердим покриттям: Київ – Львів – Перемишль, Київ – Чоп, Рахів – Хуст – Ужгород, Мукачево – Ужгород, Львів – Берегово.

Залізничний транспорт регіону також високорозвинений: загальна довжина залізничних колій − 2887 км, з них електрифікованими є 1023 км. Основним вантажем, що перевозять залізниці, є вугілля, мінеральні добрива, гірничо-хімічна і хімічна продукція, нафта, нафтопродукти, лісоматеріали, сировина і готова продукція для харчової промисловості.








Дата добавления: 2015-05-08; просмотров: 632;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.