Типове положення (взірцеве) про відділення соціальної допомоги вдома
(наказ Міністерства соціального захисту населення України № 44 від 1 квітня 1997 року)
Відділення соціальної допомоги вдома є підрозділом управління соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севостополі державної адміністрації, або ж підрозділом територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян (далі – територіальний центр), призначене для надання соціально-побутової допомоги одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам в домашніх умовах.
2. Відділення створюється за наявності не менше 80 одиноких непрацездатних громадян, які потребують соціально-побутової допомоги вдома.
2.1. У районі, місті, районі міста може бути створено кілька відділень соціальної допомоги вдома, або одне відділення зі збільшеним обсягом роботи та відповідною структурою, штатами і фондом оплати праці працівників.
2.2. У разі потреби можуть створюватись відділення для обслуговування певних категорій одиноких непрацездатних громадян (інвалідів з порушенням рухової активності, сліпих, глухих та ін.).
2.3. У складі відділень можуть створюватись спеціалізовані бригади соціальних працівників для надання платних видів послуг (доставка продуктів харчування, обідів, палива, лагодження і пошив одягу, взуття, перукарські послуги, виконання різних видів ремонтних робіт, оранка і обробіток городів, завезення палива, розпилювання дров, транспортні послуги тощо) непрацездатним громадянам та інвалідам, які мають працездатних родичів і спроможні самостійно або за допомогою родичів задовольняти свої соціально-побутові потреби, але бажають скористатися з платних послуг.
2.4. Якщо в населеному пункті виявлено одиноких непрацездатних громадян, які потребують побутової та медико-соціальної допомоги вдома, в кількості менше ніж 80 осіб, обслуговування може бути організовано по договору з одинокими громадянами та соціальними працівниками з оплатою відповідної роботи за рахунок коштів, що виділяються для цієї мети.
3. Відділення створюється, реорганізується і ліквідується за рішенням відповідного органу місцевої виконавчої влади, за погодженням з Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації.
4. Відділення очолює завідуючий, який призначається на посаду і звільняється з посади управлінням соціального захисту її населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації чи директором територіального центру, якому воно підпорядковане, за погодженням із відповідним управлінням соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації.
5. Відділення утримується за рахунок місцевих бюджетів на соціальний захист населення, інших надходжень, у тому числі у вигляді прибутку від надання платних послуг населенню, а також коштом внесків благодійних фондів, від окремих громадян, підприємств, установ тощо.
6. Структура відділення і положення про нього затверджуються управлінням соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації за погодженням з місцевими органами виконавчої влади.
7. Кошторис доходів і видатків, штатний розклад відділення затверджуються управлінням соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації за погодженням з місцевими органами виконавчої влади в межах асигнувань, виділених на ці цілі.
У кошторисі витрат відділення передбачаються кошти:
– на оплату вартості доставки обслуговуваним малозабезпеченим громадянам продуктів харчування, гарячих обідів, промислових і господарських товарів, палива, предметів домашнього вжитку в пункти комунально-господарських підприємств для прання білизни, хімчистки речей, ремонту телевізорів, радіоприймачів, на придбання для них білизни та окремих предметів домашнього вжитку тощо;
– на придбання для виробничих потреб проїзних квитків, спецодягу, сумок, велосипедів, автотранспорту, засобів пересування та засобів малої механізації для обслуговування одиноких непрацездатних громадян тощо.
8. Перевірка роботи і ревізія фінансово-господарської діяльності відділення соціальної допомоги вдома проводяться Міністерством соціального захисту населення України, Міністерством соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації, іншими спеціально уповноваженими органами відповідно до чинного законодавства України.
Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 1493;