Робота ПМП і гальм

У висхідному положенні штурвал 19 знаходиться у горизонтальному положенн, важіль 18 сповільненої передачі – у верхньому положенні, важелі 9 і 40 золотникової коробки пружинами 5 та 6 відтягнуті в заднє крайнє положення, блокувальні фрикціони включені, а гальма ПМП вимкнені. При цьому сонячні шестерні ПМП заблоковані з епіциклами, вони представляють собою одне ціле.

Перед включенням сповільненої передачіводила обох ПМПобертаються з тією ж швидкістю, що і грузовий вал коробки передач.Машина рухається з швидкістю згідно з передачею, включеною в коробці передач.

При переміщенні важеля „ЗАМ”18 через валик 30, тяги 11,35 і важелі 9,40 пересуваються золотники золотникової коробки і відкривають канали підводу масла до бустерів блокувальних фрикціонів і гальм ПМП. Під тиском масла блокувальні фрикціони виключаються, а гальма ПМП вмикаються.

При включеній передачі обертання від грузового валу КП передається через сателіти, які, обкатуючись навкруг сонячних шестерень, обертають водила.Машина рухається прямолінійно зі швидкістю в 1.44 рази меншою від швидкості передаяі, включеної в КП.

Поворот машинивиконується поворотом руля (штурвала) вліво або вправо.Зміна радіусу повороту машини проходить плавно, чим більше кут повороту штурвала від висхідного положення, тим з меншим радіусом буде виконуватися поворот машини.

При повороті штурвалу на незначний кут вліво (вправо) через валик 20 повертається важіль 32,який через тягу 37 повертає важіль 24(рис.121) золотникової коробки. При повороті важеля 24 золотник 26 переміщується і відкриває канал підводу масла до бустера блокувального фрикціона лівого (правого) ПМП.

Масло під дією поступово зростаючого тиску за рахунок зкосу на золтнику починає переміщувати нажимний диск. Сила прижаття дисків зменшується, диски пробуксовують. В міру зменшення прижаття величина обертового моменту, що передається до ведених дисків блокувального фрикціону лівої (правої) ПМП, а, значить, і до лівого (правого) ведучого колеса зменшується, ліва (права) гусениця починає відставати- машина з великим радіусом повертається ліворуч (праворуч).

При повороті штурвалу на більший кутзолотник 26, переміщуючись, відкриває канал підводу масла до бустера тормозу лівого ПМП, при цьому канал підводу масла до бустера блокувального фрикціону залишається відкритим. Поршень 28 (рис. 125) разом з нажимним диском 27 розпочне переміщатися і зжимає диски тертя гальма ПМП.

Зазор між дисками тертя постійно зменшується, диски починають пробуксовувати, величина обертового моменту на водилі планетарного ряду збільшується і ліва (права) гусениця буде все більше відставати від правої (лівої) гусениці, радіус повороту машини буде постійно зменшуватися.

При повністю включених тормозі повороту і виключеному блокувальному фрикціоні лівого ПМП обертання передається через сателіти, які, обертаючись навкруг загальмованої сонячної шестерні,обертають водило лівого ПМП зі швидкістю в 1,44 рази меншою від швидкості обертання водила правого ПМП, машина буде повертатися з фіксованим радіусом повороту.

При повороті руля до упоразолотник 26 (рис.121), пересуваючись, спочатку відкриває канал зливу масла з бустера гальма повороту ПМП, при цьому масло зливається в картер КП, а поршень гальма повертається у початкове положення, звільнюючи диски тертя.Блокувальний фрикціон залишається виключеним. Потім золотник 26 відкриває канал підводу масла до гідроциліндра лівого зупинкового гальма.

Масло під тиском поступає у полость а (рис.120), поршень 2 переміщується і своїм штоком 1 нажимає на ролик важеля 7 стоянкового гальма.Важіль повертається навкруг осі та затягує гальмівну стрічку. Ліва гусениця загальмовується, машина повертається на місці навкруг лівої гусениці.

Для гальмування машининажимаємо на педаль 38, яка через важіль 34 і тягу переміщує золотник 11 зупинкових гальм (рис.121).Золотник у свою чергу відкриває канал підводу масла до гідроциліндрів. Масло під тиском поступає у полость а(рис.120)гідроциліндрів , переміщуючи поршні та затягуючи гальмівні стрічки. Тиск у гідроциліндрах наростає плавно, від супеня нажимання на педаль

завдяки наявності слідкуючого пристрою.

При відсутності необхідного тиску масла у системі гідрокерування стрічки

Зупиночних гальм затягуються за допомогою стисненого повітря, яке поступає з пневмосистеми машини: при нажиманні на педаль зупинкових гальм важіль мостика діє на кінцевий вимикач 30 та замикає його контакт. Напруга через сигналізатор 19 (рис.124) тиску, контакт якого замикається автовматично при падінні тиску у системі гідрокерування нижче 0,25 Мпа (2,6 кгс/см2) та кінцевий вимикач, подається до електропневмоклапана пневмосистеми, який відкривається, а стиснене повітря по трубопроводах через штуцер поступає у полостьб (рис.120) гідроциліндра.Поршень 2 переміщується і нажимає на ролик важеля 7 стоянкового гальма, стрічки зупинкових гальм затягуються.

Табл. 1СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ПМП

№№ п/п Режими роботи машини Положення приводів керування ПМП Стан фрикційних елементів ПМП
ВКЛЮЧЕ-НИЙ ВИКЛЮЧЕ-НИЙ
Прямолінійний рух Нейтральне Бл Ф ТП, ЗГ
Сповільнена передача Привід ЗАМ» включений ТП (на обох ПМП) Бл Ф, ЗГ
Пово-рот маши-ни Вільний радіус RІІ > 3,27 B Штурвал в любий бік на кут 8-100   - Бл Ф, ТП, ЗГ
Розрахунковий (фіксований) радіус RІІ=3,27В(8,33 м) Штурвал в любий бік на кут 300 ТП ( в ПМП відстаючої сторонни)) Бл Ф, ЗГ
Мінімальний(різк.) навкруги однієї гусениці RІ =В (2,55 м) Штурвал в любий бік до упору ЗГ(відстаю-чої сторони) Бл Ф, ТП  
Гальмування зупинковими гальмами Педаль ЗГ до упору ЗГ (на обох ПМП) Бл Ф, ТП  







Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1228;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.