ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОНАННІ РОБІТ З ПОЛЯРОГРАФІЇ
У полярографії використовуються ртутні краплинні електроди, а також каломельні електроди, які містять у своєму складі сіль ртуті та металічну ртуть.
Слід пам’ятати, що солі ртуті та пара металічної ртуті є надзвичайно сильними отрутами.
Працювати з ртуттю треба акуратно і дуже уважно, не допускаючи її розливання. Якщо все-таки через необережність ртуть розлита або виявлені її краплинки на робочому місці, потрібно негайно повідомити про це викладача або лаборанта!!!
Категорично забороняється:
1. Працювати з ртуттю поза спеціальним піддоном та при відсутності викладача. Самому доливати в напірну посудину або зливати з неї ртуть. Виймати та переставляти металеві контактні електроди, занурені в напірну посудину з ртуттю та в насичені каломельні електроди. Самому, без дозволу викладача, опускати в електролізер краплинний ртутний електрод та виймати його.
2. Відставляти з-під крапаючого капіляра електролізер або стаканчик з розчином.
3. Залишати крапаючий ртутний електрод без нагляду під час вимірювання та після закінчення роботи.
4. Залишати в посудині відкриту поверхню ртуті, не залиту розчином або водою і не закриту корком або годинниковим склом.
5. Зливати відпрацьовані розчини з ртуттю в раковину.
Для зливу розчинів з відпрацьованою ртуттю на кожному робочому місці знаходиться банка або стакан для зливу!
Після завершення вимірювань негайно повідомляйте викладача, щоб припинити зайве витікання ртуті!
Працювати з ртуттю можна лише при ввімкнутій вентиляції у витяжній шафі. Розлиту ртуть можна зібрати амальгамованою мідною пластинкою.
Слід пам’ятати, що полярографічні прилади живляться від мережі змінного струму з напругою 220 В, тому вони повинні бути надійно заземлені, а з’єднуючі провідники — добре ізольовані.
Дата добавления: 2015-02-28; просмотров: 744;