Ремонт деталей тиском
Суть методу у відновленні початкових розмірів робочих поверхонь пластичним деформуванням за рахунок перерозподілу матеріалу деталі. В процесі деформування матеріал деталі витісняється з неробочих зон на спрацьовані, в результаті чого відновлюються форма і розміри цих поверхонь.
При ремонті деталей тиском необхідно , щоб виконувались наступні основні вимоги:
1) наявність запасу матеріалу на неробочих зонах ремонтованої деталі;
2) достатня пластичність матеріалу;
3) механічні властивості відремонтованої і нової деталей мають бути
однаковими;
4) обсяги механічної і термічної обробок повинні бути мінімальними;
5) при обробці загартованих чи поверхнево-зміцнених деталей необхідно
попередньо провести відпускання або відпалювання деталей.
Деталі з чавуну або з малим запасом міцності та складної конфігурації ремонтувати тиском неможливо. Деталі з бронзи, латуні, маловуглецевих сталей із вмістом вуглецю до 0,3 % можна деформувати в холодному стані, деталі з високовуглецевих сталей - тільки в гарячому стані. Температура нагріву деталі в значній мірі впливає на опір деформуванню.
Осаджування (рис. 4.5) - для збільшення зовнішніх розмірів суцільних і порожнистих деталей за рахунок зменшення їх висоти .(Р і 8 не співпадають). '
Роздавлювання – для збільшення зовнішніх розмірів деталі при збереженні або незначній зміні її висоти (Р і 5 не співпадають ).
Обтискання – використовують для зменшення розміру внутрішньої поверхні порожнистої деталі.
Витягування – для збільшення довжини деталі за рахунок місцевого звуження її поперечного перерізу.
Накатування – для збільшення зовнішніх або зменшення внутрішніх розмірів деталі за рахунок видавлювання металу.
Випрямляння – Р і δ співпадає, іноді деталь перед випрямлянням нагрівають.
Переваги способу ремонту деталей тиском: висока якість відновлення; використання стандартного обладнання; відсутність потреби в нарощуванні металу; економічність процесу.
Недоліки: обмежена номенклатура ремонтованих деталей, необхідність в окремих випадках в повторній термообробці і потреба в спеціальному оснащенні для ремонту деталей кожного типорозміру.
На ремонтних підприємствах галузі вказаний спосіб використовують для ремонту спрацьованих бронзових втулок, шестерень, шийок валів під підшипники кочення, для виправлення кривизни бурильних труб, НКТ, насосних штанг тощо.
Дата добавления: 2015-02-19; просмотров: 1748;