Засоби фізичного виховання
До засобів фізичного виховання відносяться фізичні вправи, оздоровчі сили природного середовища та гігієнічні фактори.
Фізичні вправи-це рухові дії, за формою і змістом відповідні завданням, фізичного виховання. Якщо з метою спортивного тренування використовується біг, то це природне рухове дію набуває раціональні форми. Те ж саме можна сказати про будь-яких інших рухових діях, які ' виникли спочатку у сфері праці та побуту, а потім, видозмінюючись, ставали фізичними вправами-засобами фізичного виховання. Взаємозв'язок фізичних вправ з фізичною працею полягає в тому, що, виникнувши на основі трудових дій, вправи стали засобом фізкультурно-спортивної практики, підготовки до праці. Кількість розроблених і використовуваних в різних видах спорту фізичних вправ надзвичайно велике. Вони суттєво відрізняються один від одного за формою, за змістом і за цільової спрямованості.
Оздоровчі сили природного середовища і гігієнічні фактори також є засобами фізичного виховання. Такі природні фактори, як сонячна радіація, властивості повітряного і водного середовища, служать, засобами зміцнення здоров'я, загартовування і підвищення працездатності людини.
Оздоровчі сили природи використовуються в процесі фізичного виховання у двох напрямках:
• як супутні умови (заняття на відкритому повітрі, в умовах гірського клімату), що підсилюють вплив фізичних вправ;
• при організації спеціальних дозованих процедур (сеанси загартовування, повітряні, сонячні та водні ванни).
Фізичні вправи в поєднанні з природними факторами загартовування допомагають підвищити загальну стійкість організму до ряду несприятливих впливів зовнішнього середовища.
Дотримання гігієнічних правил у процесі фізичного виховання підсилює позитивний ефект фізичних вправ. Вимоги гігієни до режиму навантажень і відпочинку, харчування і зовнішніх умов занять (чистота, освітленість, вентиляція місць занять), сприяють ефективності проведених фізичних вправ.
Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 1389;