Організація сну
Сон - обов'язкова і найбільш повноцінна форма щоденного відпочинку. Для студента необхідно вважати звичайною нормою нічного монофазного сну 7,5-8 ч. Годинники, призначені для сну, не можна розглядати як якийсь резерв часу, який можна часто і безкарно використовувати для інших цілей. Це, як правило, відбивається на продуктивності розумової праці і психоемоційному стані. Безладний сон може призвести до безсоння, іншим нервових розладів.
Напружену розумову роботу необхідно припиняти за 1,5 год. до відходу до сну, так як вона створює в корі головного мозку замкнуті цикли збудження, що відрізняються великою стійкістю. Інтенсивна діяльність мозку продовжується навіть тоді, коли людина закінчила займатися. Тому розумова праця, що виконується безпосередньо перед сном, ускладнює засипання, призводить до ситуативних сновидінь, млявості і поганого самопочуття після пробудження. Перед сном необхідно провітрювання кімнати, а ще краще сон при відкритій кватирці.
Малоспящим людям для хорошого самопочуття і високої працездатності достатньо 5-6 год. сну. Це, як правило, люди енергійні, активно долають труднощі, не затримують надмірно увагу на неприємних переживаннях. Багатоспящі люди потребують 9 год. сну і навіть більше. Це переважно люди з підвищеною емоційною чутливістю.
Найбільш поширене розлад сну, коли людина мало і погано спить, називають безсонням. Іноді не дають заснути справи: перехвилювався або Розтривожили чоловік. Таку безсоння називають ситуативною. Зазвичай вона проходить разом із зникненням причин занепокоєння або конфлікту. Трапляється, що кризова ситуація проходить, але залишає шкідливу звичку «занадто сильно прагнути заснути ». Вона може викликати зворотну реакцію - розвиток стійкої безсоння від боязні безсоння. Причиною стійкого розладу сну можуть стати заспокійливі і снодійні засоби, якщо їх довго приймати. Снодійні ліки вимикають механізм сну, ламають і перекроюють його фази.
Дата добавления: 2015-02-13; просмотров: 568;