ПРОФІЛАКТИКА
1.ретельний контроль за згодовуванням (обов'язково тільки до цвітіння) і заготівкою кормів на засмічених полях.
2.Зерновідходи із змістом більше 1 % насіння капустяних не дозволяється використовувати в корм худобі і птахові без попереднього їх очищення.
3.Макухи з такого насіння (рапсові, гірчиці і ін.) можна згодовувати тваринам тільки після не менш годинного проварювання з метою руйнування рослинних ферментів.
РОСЛИНИ, ЩО МІСТЯТЬ СЕРЦЕВІ ГЛІКОЗИДИ Горицвіт весняний (адоиис весняний, черногорка) —сем. жовтцях — Капипсиїасеае — багаторічна трав'яниста рослина висотою до 50 див. Стебло густооблиственньїй, у підстави одягнений лускатим прикореневим листям, декілька вище — листя сидяче, двоякоперисторассеченньїе з довгими ниткоподібними долями. Квітки одиночньїе, великі із золотисто-жовтими пелюстками. Квітне рано — в кінці квітня або на початку травня. Поширений в Європейській частині СРСР, на Кавказі, в Сибіру і на Уралі. Росте серед чагарників, по узліссях лісів, на горбах і в степу. Всі частини рослини містять глікозиди цимарин і адонитоксин.
Наперстянка червона (пурпурова) —сем. норичниковьіх — ЗсгорЬиІагіасеае — дворічна або багаторічна трав'яниста рослина висотою до 1 м. Листя ланцетове, знизу повстяні. Квітки крупні пурпурові, такі, що поникнули, зібрані в довгу односторонню кисть. Культивується з лікарськими і декоративними цілями.
Наперстянка великоквіткова— багаторічна трав'яниста рослина висотою до 1 м. Листя продолговатоланцетньїе з пильчастими краями, нижние — живцеві, верхні сидячі, опушені з нижнього боку м'якими волосками. Квітки великі блідо- жовтого кольору зібрані в однобоку рідкісну кисть. Плід — яйцевидна опушена коробочка з дрібним насінням. Поширена в Європейській частині СРСР, на Кавказі, в Західному Сибіру, на Уралі серед чагарників, в гаях. Всі частини рослини містять глікозиди дигітоксин, гиталин
Конвалія травнева— багаторічна трав'яниста рослина висотою до ЗО див. Листя прикореневе, еліптичної форми. Квітки білі, такі, що поникнули, кулясто-дзвонові, зібрані в кисть. Плід — червона ягода. Поширений в Європейській частині СРСР, на Кавказі, в Сибіру і на Далекому Сході в тінистих лісах, серед чагарників і на заливних лугах. Всі частини рослини містять глікозиди конваллатоксин, конваллазид, конваллатоксол.
Олеандр— вічнозелений багатогіллястий чагарник або дерево заввишки 3—4 м. Листя численне, ланцетоподібне, шкірясте, цілісне. Квітки великі, червоні, рожеві або білі, зібрані в щитковидних суцвіття. Вирощують як декоративна і кімнатна рослина. У корі, листі і квітках містяться глікозиди алеандрин, адиневрин. периантин і ін.
Токсикологічне значення і дозитоксична доза свіжого листя наперстянки складає: для коней 120—140 г для великої рогатої худоби 160—180 для овець 25—30, для свиней 15—20 р. Смертельниє— дещо більше.
Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 718;