ПЕРЕДМОВА. Сучасний інженер окрім дисциплін, які належать до спеціальних, чи профільних, має орієнтуватись також у питаннях метрології
Сучасний інженер окрім дисциплін, які належать до спеціальних, чи профільних, має орієнтуватись також у питаннях метрології, контролю якості, сертифікації та відповідності продукції, вміти вести пошук і добирати методи, способи та засоби інформаційно-вимірювальної техніки; обробляти, використовувати, передавати та користуватись цими знаннями у повсякденній праці.
Усі терміни, норми, правила, подані у підручнику, є об'єктами стандартизації. У стандартах вони написані у стислій технічно-юридичній формі та призначені для використання фахівцями з окремих галузей техніки, які мають достатній рівень кваліфікації. Оскільки студенти здебільшого ще не мають такої кваліфікації для вивчення основ стандартизації, метрології та кваліметрії, терміни та інші матеріали підручника подані у доступнішій для них формі.
Пропонований посібник складається з трьох розділів розбитих на чотири модулі. У першому розділі "Основи стандартизації" викладено загальні поняття та методологію стандартизації як в Україні, так і в світі; рекомендації, правила та принципи забезпечення взаємозамінності.
У другому розділі «Допуски і посадки» дано загальну характеристику з'єднань у машинобудуванні; стандартизацію взаємозамінності гладких циліндричних і конічних з'єднань, зубчастих коліс і передач, виробів з багатьма робочими поверхнями, відхилень форми та взаємного розміщення поверхонь, їх шорсткості та хвилястості; методи та способи розв'язування задач з розмірними ланцюгами. Вивчення цього розділу неможливе без набуття навичок і умінь користування довідниками з допусків і посадок різних розмірів і з’єднань.
Третій розділ «Технічні вимірювання» присвячено методам, видам і засобам вимірювальної техніки, приладам для вимірювання лінійних і кутових розмірів, спеціальним засобам вимірювання з підвищеною точністю; засобам вимірювання та контролю якості поверхонь..
ЗМІСТ
Дата добавления: 2015-02-07; просмотров: 731;