Сучасний стан індуїзму
Сьогоднішня картина релігійного життя в Індії досить строката. Це пов'язано із строкатістю етнічного і класового складу населення Індії. Тут можна зустріти витончені форми релігійно-філософських систем Веданти і широке розповсюдження народних культів Шіви, Вішну і Крішни, а також грубі обряди у вигляді оргій. Індуїзм завжди відрізнявся віротерпимістю, здатністю вбирати культи інших народів. З іншого боку, існує прозелітизм, тобто заборона на перехід окремих осіб в індуську віру. На цьому шляху стоїть вчення про касти, якому надано сакрального характеру. Для того щоб вважатися індусом, необхідно за народженням належати до певної касти. Саме це положення стало на шляху до перетворення індуїзму у світову релігію.
Не дивлячись на законодавчу заборону, в Індії до цього часу існують біля 70 млн. недоторканих — людей, яким заборонено користуватися криницями загального користування, ходити правою стороною вулиці, відвідувати храми. Хоча для них виділені квоти місць у парламенті, вищих учбових закладах, в сільській місцевості все ще зберігаються традиції неприязні по відношенню до цих людей. Спроби недоторканих скористатися своїми законними правами, як правило, призводять до погромів.
Як і раніше, індуїзм поділяє індійське суспільство на касти, приписує їм певні норми поведінки, регламентує життя індусів.
Уряд Індії, поважаючи релігію, намагається якось модернізувати її, звільнити від найбільш диких звичаїв і вірувань, хоча на побутовому рівні зробити це все ще не вдається.
Дата добавления: 2015-02-05; просмотров: 694;