Техніка виконання
1). Обробіть антисептиком і відмежуйте стерильними серветками передню поверхню шиї — виконайте у випадку, коли немає загрози життю пацієнта.
2). Пропальпуйте крікотиреоїдну зв'язку, яка розташовується нижче щитовидного хряща, до перстнеподібного хряща по середній лінії шиї.
3). Зафіксуйте щитовидний хрящ пальцями однієї руки і зробіть поперечний розріз довжиною приблизно 2 см через крікотиреоїдну зв'язку. Неможливість введення канюлі у трахею може бути пов'язана зі створенням помилкового ходу у тому випадку, якщо крікотиреоїдна зв'язка не розсічена повністю. Для попередження цього захопіть рукою щитовидний хрящ і зафіксуйте трахею по середній лінії у момент розсічення крікотиреоїдної зв'язки (мал. 30-31).
4). Введіть розширювач трахеї у розріз та обережно розведіть краї рани. При відсутності розширювача, введіть у розріз поперек трахеї рукоятку скальпеля і поверніть її на 90 градусів .
5). Введіть трахеостомічну або ендотрахеальну трубку і потім витягніть провідник.
6). Роздуйте манжетку, приєднайте мішок Амбу або апарат ШВЛ і проведіть вентиляцію пацієнта 100%-ним киснем.
7). Виконайте аускультацію легень пацієнта і переконайтеся, що дихальні шуми вислуховуються рівномірно з обох сторін (див. інтубація трахеї).
8). Зафіксуйте трахеостомічну трубку до шкіри.
Ускладнення:
• зовнішня кровотеча — частіше поверхнева і зупиняється самостій но; якщо необхідно, виконайте пальцьове притискання, накладіть затискачі або лігатуру;
• ушкодження стравоходу — потрібна негайна консультація хірурга.
Дата добавления: 2015-02-03; просмотров: 1477;