VІІІ. Показання і техніка конікопункції та конікотомії. Знайомство з портативним апаратом ШВЛ

Іноді виникають ситуації, коли інтубацію трахеї провести неможливо, не заподіявши пацієнтові додаткових ушкоджень (перелом шийного відділу хребта, коли розгинання голови в момент інтубації може виявитися смертельною травмою для постраждалого), або інтубація технічна нездійсненна через великі разможжені кістки лицьового черепа, непрохідного для інтубаційної трубки набряку гортані, фіксованого стороннього тіла гортані. У подібних випадках вдаються до конікотомії або трахеостомії. Ці втручання є хірургічною операцією і вимагають найсуворішого дотримання асептики і антисептики.

Конікотомія. Пацієнта укладають на спину, підклавши валик на рівні лопаток. Шкіру шиї і верхньої частини грудної клітини обробляють антисептиком, як при хірургічній операції. Намацують проміжок між перстневідним і щитовидним хрящами. Тут знаходиться конусоподібна зв'язка, яку і слід розсікти. У цьому місці після інфільтраційної анестезії 0,25%-ним розчином новокаїну проводять поперечний розріз шкіри довжиною 1см. Конусоподібну зв'язку розсікають і через отвір вводять будь-яку відповідну за розміром трахеостомічну канюлю, яку закріплюють марлевою смужкою, обведеною навколо шиї пацієнта. За відсутності канюлі можна ввести трубку, відрізану від системи для переливання крові. Для фіксації трубку проколюють звичайної шпилькою і з її допомогою закріплюють марлевою смужкою, як звичайно.

Для коникотомії використовують конікотом. Він складається з трахеостомічної канюлі, всередині якої розташовується колюче - ріжучий стилет. Після проколювання стилетом конусоподібної зв'язки, стилет видаляється, а канюля залишається в просвітлі трахеї

 

Мал. 29 . Оперативні способи забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів:

а - конікотомія; б - трахеостомія; в - пункдіонна трахеотомія

 

 

Дата добавления: 2015-02-03; просмотров: 2463; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию, введите в поисковое поле ключевые слова и изучайте нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам понравился данный ресурс вы можете рассказать о нем друзьям. Сделать это можно через соц. кнопки выше.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2020 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.