Визначення ймовірності перерви електропостачання і середньої кількості недоотриманої електроенергії.
Потужність, що споживається підприємством змінюється на протязі доби і року. При відмові елементів схеми, можливі два випадки: повне відключення споживачів в схемах без резерву; часткове обмеження потужності, що споживається при неповному резервуванні, якщо , де – обмежена потужність живлення при відмові.
При повному відключенні енергія, недоотримана за період років, кВт год,
(22)
де – середнє за період навантаження підприємства:
(23)
де , зі і – рік.
При частковому обмеженні електропостачання елементи СЕП, що залишились в роботі, навіть якщо вони перевантажені, мають обмежену пропускну здатність , яка менша за максимум навантаження . В цьому випадку тільки частина добового графіка навантаження покривається наявною . Для визначення недоотриманої енергії необхідно знати закон розподілу добових півгодинних максимумів навантаження, який за наявними в літературі даними частіше може бути прийнятий нормальним, рідше – рівномірної густини.
Користуючись цими законами, можна визначити ймовірність перевищення півгодинного навантаження над наявною в аварійних умовах фактично обмеженою потужністю і визначити кількість недоотриманої електричної енергії.
При нормальному законі розподілу навантаження в добовому графіку величина максимуму навантаження виражається за допомогою формули:
, (24)
де – середнє навантаження; – середньоквадратичне відхилення навантаження. При проектуванні і визначаються за допомогою розрахунків, за якими можна визначити:
. (25)
Далі необхідно визначити вираз для через у відносних одиницях, після чого користуючись готовими таблицями нормальної функції розподілу, що наводяться у довідниках, можна визначити імовірність перевищення навантаження над .
За обчисленим значенням можна визначити збитки, грн/год, користуючись питомою величиною , грн/(кВт год);
. (26)
Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 712;