СПОСОБИ ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ЧИСЛА ПРИЙМАЧІВ.
Повний вираз для визначення ефективного числа приймачів наведено в (8) при розгляді методу впорядкованих діаграм.
Даною формулою рекомендують користуватися, якщо кількість приймачів в групі менша 5, а при більшій кількості приймачів в групі користуватися методами спрощеного визначення , допустима похибка яких лежить в межах .
Способи визначення :
1. При 4 фактичних приймачах в групі і більше допускається вважати рівним фактичному при величині відношення:
, (1)
де – номінальні активні потужності відповідно найбільш потужного і найменш потужного приймача в групі.
При визначенні величини можуть бути не враховані ті найменш потужні споживачі в групі, номінальна потужність яких не перевищує 5% сумарної номінальної потужності всієї групи (при цьому число не врахованих приймачів не враховується також у величині ).
2. При і ефективне число приймачів можна визначити за формулою:
(2)
В тих випадках, коли знайдене за цією формулою є більшим, ніж фактичне, необхідно приймати .
3. При неможливості використання методів спрощеного визначення , що розглянуті раніше, його визначення здійснюється за допомогою кривих, що побудовані за наступною формулою:
(3)
де – фактичне число приймачів в групі, що розглядається; – число найбільш потужних приймачів в групі, потужність кожного з яких не менша половини потужності найбільш потужного приймача; – сумарна номінальна потужність приймачів всієї групи; – сумарна номінальна потужність приймачів групи.
4. Ефективне число приймачів однофазного струму спрощено визначається за допомогою формули:
(4)
де – сума номінальних потужностей однофазних приймачів вузла СЕП, що розглядається; – номінальна потужність найпотужнішого приймача однофазного струму.
Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 912;