Додаткові методи.
Метод питомої витрати електричної енергії на одиницю продукції:
Ряд приймачів електричної енергії характеризуються незмінним чи мало змінними графіками електричних навантажень. До таких електроприймачів відносяться електроприводи генераторів, насосів, перетворювальних агрегатів електричних установок, печі опору та т. ін.
Для приймачів з незмінним чи мало змінним навантаженням розрахункове навантаження співпадає з навантаженням за найбільш завантажену зміну і може бути визначене за питомими витратами електричної енергії на одиницю продукції при заданому випуску продукції за певний періоду часу:
(1)
де – питомі витрати електричної енергії на одиницю продукції, кВт год;
– кількість продукції, що випускається за одну зміну;
– тривалість найбільш завантаженої зміни;
Якщо є дані про питомі витрати електричної енергії по окремих технологічних агрегатах, то розрахункове навантаження визначають за наступними виразами:
для цеху
(2)
для підприємства в цілому
(3)
де , – витрати електричної енергії, кількість годин роботи окремих приймачів;
і – розрахункові навантаження за найбільш завантажену зміну відповідно загально цехових та загальнозаводських електроприймачів, які визначаються в залежності від їх режиму і графіку роботи;
– кількість агрегатів цеху;
– кількість цехів заводу.
Метод питомого навантаження на одиницю виробничої площі
Метод питомого навантаження на одиницю виробничої площі застосовують при проектуванні універсальних мереж машинобудування, що характеризуються великим числом приймачів електричної енергії малої і середньої потужності, що рівномірно розміщені по цеху.
Розрахункове навантаження групи приймачів визначається за формулою:
, (4)
де – питома розрахункова потужність на 1м2 виробничої площі;
– площа розміщення приймачів групи, м2.
Питоме навантаження визначається за статистичними даними, його значення залежить від виду виробництва, площі цеху, що обслуговується магістральними шинопроводами (змінюється в межах 0,006-0,6 кВт/м2).
Даний метод розрахунку доцільно застосовувати для визначення розрахункових навантажень на стадії проектування при техніко-економічному порівнянні варіантів, а також для інших орієнтувальних розрахунків.
Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 890;