Розслідування та облік професійних захворювань. Усі профзахворювання (отруєння) підлягають обов'язковому розслідуванню

Усі профзахворювання (отруєння) підлягають обов'язковому розслідуванню. МОЗ затвердило списки профзахворювань, які можуть бути викликані впливом небезпечних і шкідливих виробничих факторів технологічного процесу та обладнання. Зв'язок профзахворювання з умовами праці визначається санітарно-гігієнічними характеристиками умов праці і клінічних даних санепідемстанції.

Лікувально-профілактичний заклад, у разі підозри на профзахворювання, направляє робітника на консультацію до спеціаліста з профпатології. До остаточного встановлення діагнозу працівника направляють для обстеження в науково-дослідний інститут медичного профілю. У суперечливих випадках діагноз профзахворювання встановлює інститут медицини праці (м. Київ).

Протягом трьох днів після остаточного діагнозу повідомляють керівника підприємства, санепідемстанції і лікувально-профілактичний заклад.

Керівник підприємства організує розслідування причин профзахворювання протягом семи днів з дня одержання повідомлення. Наказом керівника санепідемстанції до комісії включають працівника санепідемстанції (голова комісії), представників профспілкової організації, трудового, колективу, лікувально-профілактичного закладу, спеціаліста з профпатології і власника підприємства. В комісії можуть брати участь представники міністерства, місцевих органів державної ви­конавчої влади, органів нагляду за охороною праці і науково-дослідних установ МОЗ. Комісія протягом трьох днів розслідує обставини та причини профзахворювання, складає акт за відповідною формою, в якому намічає заходи до забезпечення нормальних умов праці, визначає відповідальність посадових осіб за виникнення профзахворювання. Всі члени комісії підписують акт розслідування профзахворювання. Акт надсилається хворому, підприємству, де виявлено захворювання, лікувально-профілактичному закладу, профспілковій організації і один примірник залишається в санепідемстанції для аналізу та контролю за здійсненням намічених заходів. Акт розслідування профзахворювання зберігається на підприємстві і санепідемстанції 45 років.

За результатами розслідування профзахворювання керівник підприємства видає наказ, де визначаються заходи запобігання профзахворюванню, визначаються винні відповідальні особи, які допустили порушення санітарних норм і правил.

Контроль за якістю розслідування і здійсненням заходів усунення причини профзахворювання проводять органи нагляду за охороною праці МОЗ. Громадський контроль здійснюють трудові колективи через уповноважених з питань охорони праці, а також профспілки.

Санепідемстанції у разі гострого отруєння (захворювання) заповнюють "Картку обліку професійного отруєння", затверджену МОЗ, для обліку і аналізу з застосуванням ЕОМ Районні і міські санепідемстанції один раз на півріччя в кінці року подають звіти санепідемстанціям Республіки Крим, областям, Київській та Севастопольській міським та обласним санепідемстанціям, які звітують перед Головним санітарно-епідеміологічним управлінням МОЗ.

Державна статистична звітність про захворювання затверджується Мінстатом за даними МОЗ.








Дата добавления: 2015-01-13; просмотров: 662;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.